Trakų Pusiasalio pilyje – keturioliktoji Viduramžių šventė (0)

Trakuose viduramžių šventė

Trakuose viduramžių šventė

Birželio 16–17 d. Trakų istorijos muziejus jau keturioliktąjį kartą pakvies į kasmetinę Viduramžių šventę, kurios metu dvi dienas skambės muzika, kausis riteriai, triūs senųjų amatų meistrai, vyks edukaciniai užsiėmimai, bus siūlomos nekasdienės pramogos bei vyks septintasis tarptautinis lankininkų turnyras.

Anot Trakų istorijos muziejaus direktoriaus Virgilijaus Poviliūno, šiemet renginyje dalyvaus apie 200 dalyvių. Tai istorijos rekonstrukcijos klubų nariai iš Lietuvos ir Lenkijos, amatininkai, muzikantai bei muziejaus darbuotojai. Į lankininkų klubo „Strėlė“ organizuojamą turnyrą suvažiuos Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos ir Lietuvos šauliai.

Senųjų amatų entuziastai susirinkusiems parodys ir papasakos, kaip viduramžių gyventojai lipdė keramiką ant stovylų bei ją žiedė, demonstruos raugo keramikos degimą, mokys rišti bučius ir varžas, kaldinti vinis, apdirbti kailius, drožti, gaminti muilą, juvelyrinius dirbinius bei vitražus. Čia pat bus galima pasimokyti siuvimo, siuvinėjimo, juostų pynimo, tinklelio mezgimo ir rišimo subtilybių. Knygrišiai demonstruos knygos įrišimo meną, o dvi naujos dalyvės – restauratorės iš M.Mažvydo bibliotekos pasakos ir rodys semtinio popieriaus gamybą bei pirmą kartą Lietuvos rekonstrukcijos istorijoje pristatys naują amatą – popieriaus marmuravimą.

„Popieriaus marmuravimo menas – tai maždaug 2000 metų senumo popieriaus dekoravimo technika, – pasakoja Kristina Lukoševičienė, M.Mažvydo bibliotekos restauracinio centro knygų įrišimų restauratorė. – Tai unikalus būdas kurti spalvingus piešinius ant vandens paviršiaus, po to perkeliant juos ant popieriaus. Kiekvieną kartą yra sukuriamas nepakartojamas, unikalus, menininko interesus bei vaizduotę atskleidžiantis raštas. Iki šių dienų yra išlikę 1000 ir daugiau metų senumo nuostabių, ryškių spalvų šia technika atliktų meno kūrinių – paveikslų. Šia technika dekoruojamas buvo ne tik popierius, bet ir medis, tekstilė, stiklas ir kt. Vakarų Europoje jis buvo naudojamas knygrišystės amate. Tokiu popieriumi buvo puošiami knygos priešlapiai, viršeliai, dėklai, dėžutės“.

Renginio svečiai galės išbandyti senovinius stalo žaidimus bei specialias riterių rungtis, šaudymą iš arkbalistos, arbaletų ir lankų. Tradiciniais viduramžių valgiais vaišins Vilniaus puodžių cechas. Dainomis ir šokiais svečius linksmins viduramžių muzikos ansamblis „Cornucopia“ iš Baltarusijos, „Viduramžių pasiuntinių“ ansamblis, senosios muzikos ir šokio trupė „Festa Cortese“, neofolkloro grupė “Marga muzika“, archainio folkloro grupė „Ugniavijas“. Šeštadienio vakarą šokio ir ugnies studija „Čiutyta“ užburs magišku ugnies šou „Ta ta to“. Mažųjų lankytojų laukia lipdymo iš molio ir piešimo konkursai, Vilniaus „Lėlės“ teatro spektaklis.

Trakuose viduramžių šventė

Trakuose viduramžių šventė

 Riterių kovas bei gyvenseną pristatys keturi rekonstruktorių klubai iš Lenkijos: keturioliktąjį kartą atvykstanti Olštyno pilies brolija, Nidzicos komtūrijos riterių brolija, riterių brolija „Excalibur“, riterių brolija „Pėstininkai iš Maševo“. Tradiciškai Lietuvą atstovaus riterių brolija „Viduramžių pasiuntiniai“, lankininkų klubas „Strėlė“, senovės baltų kovų brolija „Vilkatlakai“, Kauno karo istorijos klubas, Hospitalierių ordinas, Šiaurinės šventyklos ordinas, gyvosios istorijos klubas „Utgardas“, senovinių šokių ir kultūros klubas „Mysteria Mundi“.

Ypatingą programą paruošė Senovės baltų kovų brolija „Vilkatlakai“. Šių metų rugsėjo 27 d. po pirmojo restauracijos etapo vartus atvers Medininkų pilis. Vėl prikeltos gyvenimui pilies įgula pristatys Medininkų iškilimo laikų – XIV a. LDK karių ginkluotę ir buitį. Anonsuos Medininkuose rugsėjo 29 d. vyksiantį naują LDK viduramžių istorinės rekonstrukcijos festivalį „Medininkų pilis XIV amžiuje“.

“Puoselėdami mūsų Baltišką/lietuvišką kultūrą Medininkų pilies įgula „Vilkatlakai“ aukštai iškelia LDK purpurines vėliavas, o baltas vytis stoja į mūsų savasties ir kultūros sargybą tarp rytų ir vakarų,”- sako Arūnas Bugvilionis, brolijos viršaitis.

Medininkų pilis – Trakų istorijos muziejaus padalinys. Abi pilys – Trakų pusiasalio bei Medininkų, XIV a. suvaidino didžiulį vaidmenį Lietuvos valstybingumo stiprinime.

Kategorijos: Istorija, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė