Seime spaudos konferencija – Visagino atominei elektrinei NE! (video) (17)

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Birželio 14 dieną, 9.30 val. Seimo spaudos konferencijų salėje įvyks Seimo narių Rimos Baškienės ir Antano Bauros spaudos konferencija, kurioje bus pristatytas Lietuvos aplinkosauginių organizacijų iniciatyvų ir Tarptautinės organizacijos „Žemės draugai“ pareiškimas, kuriuo Seimo nariai bus kviečiami nepritarti naujos atominės elektrinės statybai.

Spaudos konferenciją stebėti ir klausimus užduoti galima bus internetu:

Spaudos konferencijos transliacija ČIA.  [Transliacija baigta].
Klausimų uždavimas ČIA. [Tik transliacijos metu].

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvaus Lietuvos žaliųjų judėjimo pirmininkas Rimantas Braziulis, Lietuvos žaliųjų judėjimo tarybos narys Andrejus Gaidamavičius, Valstiečių liaudininkų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Birželio 14 d. Seime bus balsuojama dėl Visagino atominės elektrinės statybos. Bus priimamas visai Lietuvai svarbus sprendimas, dėl kurio susirūpinimą jau pareiškė ne tik mūsų šalies, bet ir viso pasaulio aplinkosaugos organizacijos.

Viena didžiausių pasaulyje aplinkosauginė organizacija „Žemės draugai“ (Friends of Earth), kuri vienija žaliųjų organizacijas 76 valstybėse, raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos aukščiausius pareigūnus (Prezidentę, Seimo pirmininkę, Premjerą, Energetikos ministrą, Finansų ministrę, Seimo narius), kad šie pasakytų „Ne“ Visagino atominei elektrinei. Kuomet Europos vyriausybės atmeta atominės energetikos plėtros projektus ir palaipsniui atsisako dabartinių veikiančių branduolinių jėgainių, Lietuvos vyriausybė žengia didelį žingsnį atgal, keldama pavojų ne tik aplinkai, bet ir klampindama mūsų nedidelę šalį į milžiniškas išlaidas, susijusias su naujos atominės elektrinės pastatymu, saugiu eksploatavimu ir radioaktyvių atliekų tvarkymu.

Spaudos konferencijos transliacijos vaizdo įrašas (lrs.lt):

Kategorijos: Energetika, Gamta ir ekologija, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė