Nelikime abejingi kraujo donorystei (0)

Birželio 14-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė kraujo donorų diena. Šia proga siekiama atkreipti dėmesį į aktualią kraujo donorystės problemą, žadinti žmonių suvokimą  apie kraujo ir jo produktų poreikį bei padėkoti savanoriams, kurie dovanoja kraują, gelbstintį kitiems gyvybes. Šių metų Pasaulinės kraujo donorų dienos tema „Kiekvienas kraujo donoras yra didvyris“ orientuota į tai, kad kiekvienas mūsų, aukodamas kraują tiems, kuriems jis būtinas, galime tapti didvyriais. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) šios dienos proga šiemet skatina atkreipti dėmesį į nuošalyje dažnai liekančius didvyrius, dovanojančius kraują ir kasdien gelbstinčius gyvybes, bei jų pavyzdžiu siekia padrąsinti kuo daugiau žmonių visame pasaulyje aukoti kraują savanoriškai ir reguliariai.

Kraujo ir jo sudėtinių dalių perpylimas padeda išgelbėti milijonus gyvybių kiekvienais metais. Ši procedūra gali suteikti galimybę išsaugoti gyvybę ar pagerinti gyvenimo kokybę pacientams, kenčiantiems nuo labai sunkių sveikatos sutrikimų ir padeda iškęsti gausybę medicininių bei chirurginių intervencijų. Daugelyje šalių kraujo donorų trūkumas gerokai viršija šio gyvybiškai reikalingo audinio poreikį ir kraujo centrai susiduria su iššūkiu aprūpinti kokybišku ir saugiu krauju tuos, kuriems jo labiausiai reikia. Šiandien 62 šalyse nacionalinės kraujo atsargos 100 proc. yra gaunamos iš savanorių, teikiančių kraują nemokamai. Tačiau 40 šalių vis dar pasitiki tik šeimos narių donoryste ir kaupia mažiau nei 25 proc. nemokamai teikiančių savanorių kraujo. PSO iškėlė tikslą, kad iki 2020 m. visų šalių kraujo atsargas sudarytų kraujas, teikiamas vien savanoriškai ir nemokamai aukojančių žmonių.

Svarbiausi šių metų Pasaulinės kraujo donorų dienos tikslai yra padėkoti nuolatiniams kraują aukojantiems savanoriams ir, stiprinant jų savigarbą siekti, kad jie tęstų šią veiklą reguliariai, stengtis įkvėpti tuos, kurie niekad nėra davę kraujo, bet, turėdami gerus sveikatos rodiklius, gali prisidėti prie kraujo donorystės, padrąsinti kraują dovanojančius asmenis už neeilinį jų poelgį bei siekti sveikatos apsaugos darbuotojų dėmesingumo kraujo donorų daromam žygdarbiui bei pasirūpinti pakankamais ištekliais, kurių dėka artimiausiu metu šalyje būtų įgyvendinta savanoriška kraujo donorytsė, 100 proc. teikiama neapmokamai.

Vilniaus visuomenės sveikatos centras prisideda prie svarbios visai visuomenei dienos paminėjimo ir ragina nelikti abejingais bei tapti kraujo donorais. Prisijunkime prie aplinkinių sveikatos ir gyvybių išsaugojimo ne tik Pasaulinę kraujo donorų dieną.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė