Audito komitetas priėmė sprendimą dėl Tytuvėnų ansamblyje kilusio gaisro padarinių ir kultūros vertybių apskaitos bei apsaugos (0)

Tytuvėnų bažnyčia | efoto.lt Rasos S. nuotr.

Tytuvėnų bažnyčia | efoto.lt Rasos S. nuotr.

Birželio 13 d. Seimo Audito komitetas svarstė klausimą dėl Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčioje ir bernardinų vienuolyno ansamblyje kilusio gaisro padarinių ir kilnojamųjų kultūros vertybių apskaitos bei apsaugos. Audito komitetas, išklausęs atsakingų institucijų pateiktą informaciją ir išanalizavęs dokumentus bei susipažinęs su situacija vietoje, priėmė sprendimą, kuriuo pateikė pasiūlymus ir rekomendacijas atsakingoms institucijoms.

Vyriausybei pasiūlyta siekiant racionalaus ir objektyvaus Vyriausybės rezervo lėšų paskirstymo, paskirti už tai atsakingą instituciją; užtikrinti tinkamą Vyriausybės rezervo ir Privatizavimo fondo lėšų kontrolę, numatant Vyriausybės rezervo ir Privatizavimo fondo lėšų skyrimo ir panaudojimo auditą už kiekvienus praėjusius metus; sistemiškai peržiūrėti VĮ „Lietuvos paminklai“ veiklos teisinį reguliavimą ir atskaitomybę, siekiant racionalaus šios įmonės valdymo inicijuoti atitinkamus teisės aktų pakeitimus; siekiant užtikrinti tinkamą kultūros vertybių apsaugą bažnyčiose, kartu su bažnyčių vadovybe spręsti klausimą dėl apsaugos priemonių užtikrinimo sakraliniuose objektuose, kuriuose saugomos kultūros vertybės, bei dėl lėšų skiriamų iš valstybės biudžeto ir Europos Sąjungos paramos panaudojimo kontrolės.

Kultūros ministerijai komitetas pasiūlė peržiūrėti teisės aktus, reglamentuojančius valstybinę kilnojamųjų kultūros vertybių apskaitą, ir apsvarstyti galimybę sudaryti bendrą valstybės kilnojamųjų kultūros vertybių (įskaitant ir nesančių Kultūros vertybių registre) sąrašą, sudaryti sąlygas kontroliuoti visų kilnojamųjų kultūros vertybių apskaitą ir apsaugą bei periodiškai atlikti jų inventorizaciją, o taip pat užtikrinti tinkamą muziejų ir juose saugomų kultūros vertybių priežiūrą.

Vidaus reikalų ministerijai pasiūlyta įvertinti, ar buvo laikomasi priešgaisrinę apsaugą reglamentuojančių teisės aktų Tytuvėnų ansamblyje pasirašant statybos užbaigimo aktą bei imtis bendrų priešgaisrinės prevencijos priemonių, siekiant užtikrinti sakralinio paveldo ir kitų kilnojamųjų kultūros vertybių, esančių bažnyčiose išsaugojimą.

Kultūros paveldo departamentui pasiūlyta sustiprinti saugomų kilnojamųjų kultūros vertybių, įrašytų į Kultūros vertybių registrą, kontrolę, o taip pat, siekiant užtikrinti tinkamą kultūros vertybių apsaugą, peržiūrėti teisės aktus, reglamentuojančius į Kultūros vertybių registrą įrašytų kilnojamųjų kultūros vertybių apsaugą ir prireikus teikti atitinkamus teisės aktų pakeitimų projektus.

Valstybės kontrolei pasiūlyta atlikti sisteminį Vyriausybės rezervo lėšų skyrimo ir panaudojimo valstybinį auditą ir bendradarbiaujant su Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba įvertinti Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblyje kilusio gaisro padarinių šalinimui skirtų lėšų iš Vyriausybės rezervo lėšų panaudojimą bei atlikti sisteminį Privatizavimo fondo lėšų skyrimo ir panaudojimo valstybinį auditą, įvertinant sakraliniams objektams skiriamų lėšų iš Privatizavimo fondo panaudojimą.

VšĮ Verslo paramos agentūrai pasiūlyta užtikrinti efektyvesnę finansuojamų projektų priežiūrą bei sugriežtinti išlaidų pripažinimo tinkamomis finansavimo tvarką.

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai pasiūlyta, atliekant ikiteisminį tyrimą dėl VšĮ Tytuvėnų piligrimų centro vykdytos veiklos, sistemiškai įvertinti Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansambliui skirtos Europos Sąjungos finansinės paramos lėšų, Vyriausybės rezervo ir Privatizavimo lėšų panaudojimą.

Kategorijos: Kultūros paveldas, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė