Anglijos lietuvių Romuva kviečia į Rasos šventę Londone (0)

Birželio 16–17 d. Anglijoje lietuvių Romuva Epingo miške surengs Rasos šventę! Nuo 14 iki 18 val. vyks pasiruošimas šventei. Bus tvarkoma šventės vietą: statomas apeiginis aukuras, sukrautas šventinis laužas, pinami vainikai ir gėlių girliandos, įrengti šventiniai vartai.

Šventinę talką romuviai laiko neatsiejama šventės dalimi. Talkininkaujant bus mokomasi sutartinių, giesmių ir liaudies dainų, šventės dalyviai susipažins vieni su kitais.

Šventinės apeigos bus pradėtos 19 val. Bus dainuojamos apeiginės Rasos šventės giesmės ir šokami rateliai, einama kupoliauti. Prie degančio aukuro bus aukojama Gabijai, Žemynai, Perkūnui ir Protėviams. Palydėjus Saulę, prasidės šokiai ir žaidimai, paskui bus vaišinamasi, ieškoma paparčio žiedo ir vakarojama iki aušros, o tada… visi pasitiks tekančią Saulę ir nusipraus ryto rasa.

Anglijos lietuvių Romuva kviečia visus norinčius švęsti kartu į šventę ateiti pasipuošus tautiniais rūbais ir Protėvių ženklais (kas turi). Taip pat prašoma atsinešti vaišių sau ir draugams, gaiviųjų nesvaigių gėrimų, muzikos instrumentų, viską, ko prireiktų važiuojant į gamtą su nakvyne, mat norintiems bus pasiūlyta vieta pasistatyti palapines.

Gabijai skirtai apeigai šventėje vadovaus viešnia iš Lietuvos, Vilniaus Romuvos vaidilutė Vėtra Trinkūnaitė.

Į šventę galima nuvažiuoti centrine Londono metropoliteno linija – Central Line (Underground). Išlipti Debden arba Theydon Bois stotelėje. Atvykusius ir prisistačiusius, kad jie yra iš Lietuvių bendruomenės, „Debden House“ darbuotojai nukreips į išrinktą stovyklavietę.

Šventė yra nemokama. Tik norintys stovyklauti turės susimokėti Epingo miško organizacijai „Debden House“ 7,5 svaro už suaugusįjį.

Kategorijos: Religija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė