Seimo laikinoji komisija reikalauja mergaitės perdavimo video medžiagos (6)

Komisija posėdžiauja | Alkas.lt nuotr.

Komisija posėdžiauja | Alkas.lt nuotr.

Birželio 13 d. Seimo laikinoji tyrimo komisija toliau svarstanti ar siūlyti Seimui naikinti Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjos Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę, nusprendė pareikalauti iš Vidaus reikalų ministerijos, Generalinės prokuratūros ir antstolės Sonatos Vaicekauskienės vaizdo įrašo, kuriame yra užfiksuoti  mergaitės perėmimo veiksmai gegužės 17 d. Garliavoje.

Taip pat buvo nutarta išsireikalauti  teismo sprendimą, kuriame buvo nurodyta nenaudoti smurto perimant mergaitę bei išsiaiškinti , kokia medžiaga vadovavosi Generalinis prokuroras, kai kaltindamas N.Venckienę dėl Panevėžio teismo teisėjų tarybos įžeidimo.

Komisija nusprendė išsiaiškinti, kas sudarinėjo mergaitės susitikimų su gimdytoja tvarką, kaip ji turėjo būti vykdoma ir kitas aplinkybes.

Komisijos narys Naglis Puteikis siūlė komisijos posėdžius transliuoti tiesiogiai, tačiau jo pasiūlymui pritarta nebuvo. Šį pasiūlymą palaikė tiktai 3 komisijos nariai – Rytas Kupčinskas, Jonas Ramonas ir pats N.Puteikis, — kiti 9 pasisakė prieš. Pasak N.Puteikio komisijos narė Dalia Kuodytė motyvavo vaizdo transliacijos atsisakymą taip: „aš ne beždžionė…“

Nuspręsta, kad N.Venckienė bus dar pakviesta ir į kitą komisijos posėdį, o peržiūrėjus filmuotą vaizdo medžiagą dar kartą bus apklaustas ir Generalinės prokuratūros atstovas.

Kitas komisijos posėdis numatytas birželio 15 d. 8 val. rytą. Iki to laiko tikimasi gauti ir vaizdo medžiagą.

Seimas komisija įpareigojo iki birželio 20 dienos Seimui pateikti rezoliucijos projektą, ar tenkinti generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą panaikinti Kauno apygardos Civilinių bylų skyriaus teisėjos N.Venckienės teisinę neliečiamybę.

Pagal Lietuvos Konstitucija teisėjas negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas, taip pat negali būti kaip nors kitaip suvaržyta jo laisvė jei nėra Seimo leidimo, o tarp Seimo sesijų – Prezidento sutikimo. Priimant tokį sprendimą Seime, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Kategorijos: Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė