Prezidentė D.Grybauskaitė vieši Latvijoje (1)

Prezidentūros nuotr.

Prezidentūros nuotr.

Su valstybiniu vizitu nuo birželio 12 dienos Latvijoje viešinti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Latvijos Prezidentu Andriu Bėrziniu šiandien apsilankė Inčukalno požeminėje dujų saugykloje.

„Labai svarbu sukurti realiai funkcionuojančią Baltijos šalių dujų rinką, kad mūsų žmonės mokėtų konkurencines, o ne monopolininko diktuojamas kainas. Tam būtina ieškoti naujų dujų tiekėjų, panaudoti suskystintųjų dujų terminalą Klaipėdoje ir Inčukalno saugyklą, kuri galėtų tapti regioniniu dujų banku“, – sakė šalies vadovė.

Prezidentė pabrėžė, kad suskystintųjų gamtinių dujų terminalą Klaipėdoje statanti Lietuva yra suinteresuota Inčukalno saugyklos pajėgumų didinimu. Vakar Lietuvos Seimas pritarė suskystintų dujų terminalo statybai Klaipėdoje. Vizito Inčukalno saugykloje metu Prezidentę lydėjo ir jį statančios bendrovės „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.

Pasak šalies vadovės, sujungus Inčukalno dujų saugyklą ir Lietuvoje bei kitose Baltijos valstybėse planuojamus statyti suskystintųjų dujų terminalus, sustiprinus vamzdynų jungtis, bus sukurta regioninė dujų rinka, kuri užtikrins alternatyvą brangioms rusiškoms dujoms ir konkurencines kainas gyventojams.

Šiandie Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat susitiko su Latvijos Parlamento Pirmininke Solvita Abuoltinia bei aptarė dvišalius politinius, ekonominius ir kultūrinius ryšius, tarpparlamentinio bendradarbiavimo galimybes ir Baltijos šalių bendradarbiavimą svarbiausiais regionui klausimais.

„Turime daug bendrų tikslų ir visados jaučiame broliškos mums tautos petį. Kartu sėkmingai įveikėme ekonominę krizę, deramės dėl naujosios ES finansinės perspektyvos ir integruojamės į regioninę elektros rinką. Kartu kuriame funkcionuojančią dujų rinką“, – sakė Prezidentė.

Susitikime kalbėta ir apie Lietuvos ir Latvijos parlamentų bendradarbiavimą siekiant išsaugoti baltų tapatybę, kultūrą ir paveldą. Pasak Prezidentės, tai yra bendra abiejų šalių atsakomybė. Vakar susitikę Lietuvos ir Latvijos valstybių vadovai taip pat sutarė asmeniškai rūpintis baltiškos kultūros puoselėjimu bei plačiau minėti Baltų vienybės dienas.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė