Lietuvos mokyklose surinkta daugiau kaip 300 tonų atliekų (0)

Lietuvos mokymosi įstaigas vienijančios ekologinės akcijos „EKO drąsa“ metu surinkta 278 t makulatūros ir „Tetra Pak“ pakuočių, 35 t elektronikos atliekų bei pusė tonos galvaninių elementų. Tiek atliekų visoje Lietuvoje akcijos organizatoriai surinko iš 460-ies šalies ugdymo įstaigų, dalyvavusių akcijoje. Daugiausia atliekų surinkta Tauragės, Lazdijų bei Utenos miestų mokymo įstaigose. Be to, pasibaigus respublikiniam projektui, Seimo II-ųjų rūmų parodų galerijoje atidaryta vienos iš projekto dalių – piešinių konkurso „Mobijaus ciklas“ – darbų paroda.

„Tokie šaunūs rezultatai rodo, kad vaikams labai svarbi supanti aplinka ir jie pasiryžę padėti gamtai. Galime džiaugtis, turėdami tokius aktyvius ir motyvuotus jaunus žmones, – sako projekto „EKO drąsa“ vadovas Zigmas Nagys. – Gerą pradžią jau padarėme, todėl tikimės, kad vaikai ir toliau nepamirš rūpintis gamta, rūšiuos ir teisingai atiduos perdirbti atliekas bei šį įprotį stengsis perduoti visiems aplinkiniams“.

Projekto metu mokiniai buvo skatinami atnešti nebeveikiančius elektros prietaisus, makulatūrą bei „Tetra Pak“ pakuotes į įvairias ugdymo bei mokymo įstaigas, iš kurių visas sukauptas atliekas išvežė specialus transportas. Daugiausia atliekų buvo surinkta Lazdijų rajono savivaldybės Veisiejų vidurinėje mokykloje – ten moksleiviai sukaupė beveik 20 t makulatūros bei „Tetra Pak“ pakuočių. Beveik 14 t atliekų surinko Utenos Krašuonos progimnazijos mokiniai, 8 t – Tauragės Šaltinio mokyklos mokiniai, 7 t – Palangos Senosios gimnazijos auklėtiniai. Visos atliekos iš mokymo įstaigų išvežtos iki birželio 1 d.

„Mokyklose surinktų atliekų kiekiai rodo, kiek jų gali būti išmetama bet kur ir kaip būtina šiukšles mesti bei rinkti tinkamose vietose, kad jos būtų tinkamai utilizuotos arba perdirbtos ir atgaivintos naujam gyvenimui, nekenkiant gamtai ir žmonių sveikatai“, – sako akcijos partnerės, ekologijos verslo bendrovės „Ecoservice“ generalinis direktorius Saulius Budrevičius.

„Visą pavasarį vykusi akcija kvietė vaikus ne tik rinkti atliekas, bet ir dalyvauti ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų bei jaunimo kūrybiniame konkurse „Mobijaus ciklas“: jauniausieji piešė tema „Aš padedu gamtai“, vyresnieji – rašė rašinius tema „Mano žalias gyvenimas“, o vyriausieji – kūrė socialines reklamas ekologijos ir atliekų rūšiavimo tema. Aktyviausiai konkurse dalyvavo Joniškio, Kupiškio, Biržų, Šiaulių, Vilniaus, Panevėžio, Kauno, Pakruojo, Kuršėnų, Alytaus rajono mokyklos. Geriausieji konkurso darbai eksponuojami Seimo II-ųjų rūmų parodų galerijoje. Parodos globėjas – Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Valentinas Stundys.

Specialus prizas aktyviausioms ir iniciatyviausioms mokykloms, įsteigtas AB „Grigiškės“, atiteko Lazdijų rajono savivaldybės Veisiejų gimnazijai, Utenos Krašuonos progimnazijai, Kazlų Rūdos pradinei mokyklai, Radviliškio rajono Pakalniškių pagrindinei mokyklai, Šimonių pagrindinei mokyklai, Alytaus rajono Butrimonių gimnazijai, Gargždų Kranto vidurinei mokyklai, Biržų Kaštonų pagrindinei mokyklai, Papilio pagrindinei mokyklai, Skuodo Bartuvos pagrindinei mokyklai ir Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinei mokyklai. Mokykloms bus nuvežta tualetinio popieriaus, kurio pakaks visiems mokslo metams.

Daugiausia prie aplinkos apsaugos prisidėjusių mokymo ir ugdymo įstaigų laukia rėmėjų įsteigti apdovanojimai. Net 10-iai daugiausiai elektronikos atliekų ir 10-čiai daugiausia makulatūros bei „Tetra Pak“ pakuočių surinkusių mokyklų bus atlyginta šauniomis ekskursijomis, o didžiausią iniciatyvą šioje ekologinėje akcijoje parodžiusiems ne tik vyko įdomūs edukaciniai seminarai mokyklose, bet ir savo pasirodymu džiugino akcijos bičiuliai – sparčiai populiarėjanti grupė „Bjelle ir Peru“.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė