Seimo komisija toliau svarstė ar atimti iš N.Venckienės teisinę neliečiamybę (video) (0)

Birželio 12 d. pavakare Seimo laikinoji tyrimo komisija toliau svarstė ar siūlyti Seimui naikinti Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjos Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę, kad būtų galima ją patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jos laisvę.

Tuo metu prie Seimo susibūrę N.Venckienės šalininkai spalvotomis kreidelėmis užrašė žodį TIESOS ir ištiesę ilgą trispalvę vėliavą laikė plakatus: „Tiesos“ ir „Neringa, mes tave mylim“, „Sovietų prievartos laikai sugrįžo…“, „AR po gegužės 17-osios prievartos DAR TIKITE, kad esame laisva nepriklausoma valstybė?“

Komisijos posėdyje N.Venckienė teigė, kad gegužės 17 d.  vykdant teismo sprendimą policijos veiksmai jos tėvų namuose buvę neteisėti, neteisėtai  buvo suvaržyta jos, kaip teisėjos, teisinė neliečiamybė ir sužalota ranka. Ji sakė, kad ji buvo priversta panaudoti jėga prieš valstybės tarnautoją Mindaugą Bušauską vykdžiusį viešo adminitravimo funkcijas  tik po to, kai pareigūnas neteisėtai panaudojo fizinę jėgą prieš ją, pažeisdams jos kaip teisėjos neliečiamybę.

„Buvo pažeistos mano teisės ir man laužomos rankos. Bet keliami kaltinimai man, o ne tam, kuris naudojo jėgą prieš mane”, – sakė N.Venckienė.

Ji taip pat sakė, kad dukterėčia pati buvo įsikibusi į ją o pareigūnai stengdamiesi ją atplėšti, panaudojo teismo uždrausta prievarta prieš vaiką ir, kad mergaitei ant galvos buvo užmestas „psichotropinėmis medžiagomis apipurkštas skuduras“ – tvirtino N.Venckienė.

„Aš savo akimis mačiau, kad didelė tos antklodės dalis buvo raudonos spalvos, tada jos galva nulinko į šoną, o tada po kelių sekundžių L. Stankūnaitė ją atplėšė nuo manęs“, – sakė N.Venckienė.

Ji aiškino kad anstolės į namus neįleido ne dėl tol, kad nenorėjo vykdyti teismo sprendimo, o todėl, kad to nenorėjo mergaitė. Taip pat priminė, kad dukterėčios gimdytojai Laimutei Stankūnaitei buvo sudariusi visas sąlygos atvykti į savo namus ir išsivesti mergaitę, tačiau to ji nepadarė.

N.Venckienė sutiko, kad nors jos pasakymai kartais ir būna nemandagūs bei grubūs, tačiau ji nėra padariusi jokio nusikaltimo ir mano, kad su ja norima susidoroti nes kaip teisėja nėra gavusi jokių drausminių nuobaudų tol, kol neprasidėjo ši pedofilijos byla.

Komisijos narys Naglis Puteikis komisijai siūlė iš policijos išsireikalauti vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuota gegužės 17 d. teismo sprendimo vykdymo eiga. N.Venckienė palikė šį siūlymą ir sakė, kad pažiūrėjus šiuose vaizdo įrašus išspręstų visos problemos ir prokurorų raštai nepasitvirtintų, o komisijai nieko net nereikėtų spręsti.

„Jūs pamatytumėte, kad ne aš padariau nusikaltimą, o antstolė S.Vaicekauskienė ir policijos pareigūnai. Jūs žado netektumėte“, – sakė N.Venckienė.

Seimo narys N.Puteikis reikalavo, kad komisijos posėdžiai „kaip Breiviko“ byla būtų tiesiogiai transliuojami.

N.Venckienė komisijai sakė, kad sprendimas dėl jos teisinės neliečiamybės nulems ne tik jos, bet ir pačių politikų likimą.

„Jūsų pačių likimas priklausys nuo to, ką Jūs nuspręsite“, – sakė teisėja.

Komisija nusprendė kitame posėdyje suformuluoti klausimus teisėsaugos institucijoms ir išsiaiškinti ar Seimo nariai iš pareigūnų gali gauti filmuotą gegužės 17-osios dienos veiksmų Garliavoje vaizdo įrašą.

Be to, komisija nusprendė pratęsti teisėjos N. Venckienės apklausą ir sulyginti jos parodymus su minėta vaizdo medžiaga.

Seimas komisija įpareigojo iki birželio 20 dienos Seimui pateikti rezoliucijos projektą, ar tenkinti generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą panaikinti Kauno apygardos Civilinių bylų skyriaus teisėjos N.Venckienės teisinę neliečiamybę.

Pagal Lietuvos Konstitucija teisėjas negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas, taip pat negali būti kaip nors kitaip suvaržyta jo laisvė jei nėra Seimo leidimo, o tarp Seimo sesijų – Prezidento sutikimo. Priimant tokį sprendimą Seime, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Kitas komisijos posėdis yra numatytas rytoj, birželio 13 d., 16 val. N.Venckienė tame posėdyje nedalyvaus.

Prie Seimo piketavo N.Venckienės šalininkai:

httpv://youtu.be/cUHx3hKv8sQ

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė