Maskvoje protestai prieš V.Putiną (video) (0)

BBC „Rusų tarnybos“ nuotr.

BBC „Rusų tarnybos“ nuotr.

Šiandien, birželio 12 dieną, po aplink centrinę Puškino aikštę esančias Maskvos gatves pasklido minios žmonių, kurie protestavo prieš trečiąją kadenciją pradėjusį šalies prezidentą Vladimirą Putiną.

Policija suskaičiavo, jog akcijoje dalyvauvo maždaug 18 tūkst. žmonių, tačiau opozicijos lyderis Sergejus Udalcovas teigia, kad susirinkusiųjų buvo daugiau nei 100 tūkst.

Susirinkusieji skandavo „Rusija bus laisva“, „Trys, du vienas – Putinai išeik“.

„Negalime sutikti su niekuo, kad silpnina mūsų šalį ar skaldo visuomenę. Negalime toleruoti sprendimų ir veiksmų, galinčių sukelti socialinius ir ekonominius sukrėtimus“, – per televiziją kalbėjo V. Putinas.

Tai pirmasis toks masinis protestas po to, kai buvo padidintos baudos už protestuotojų padarytus prasižengimus. Dabar jos siekia 300 tūkst. rublių, o tai yra vidutinis metinis atlyginimas Rusijoje.

Vos prieš dieną kaukėti pareigūnai iškrėtė protestų vadovų butus, atlikdami tyrimą dėl galimo smurto per ankstesnį mitingą, surengtą V. Putino inauguracijos išvakarėse.

Kratos atliktos teisininko Aleksejaus Navalny ir televizijos pranešėjos Ksenijos Sobčak namuose. Į pareigūnų akiratį pateko ir už demokratiją pasisakantis Ilja Jaškinas bei S. Udalcovas.

 

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė