Gyventojai labiausiai domisi skaitmeninei televizijai būtina įranga (1)

Susisiekimo ministerijos nuotr.

Susisiekimo ministerijos nuotr.

Analoginės antžeminės televizijos išjungimui besiruošiantys gyventojai aktyviai naudojasi naująja informacine paslauga – nemokama telefono linija 8 800 00 150, skirta konsultacijoms apie skaitmeninę televiziją. Per pirmąjį paslaugos teikimo mėnesį šiuo numeriu dėl informacijos kreipėsi jau daugiau kaip 2 tūkstančiai gyventojų.

Konsultacijas telefonu teikiančios bendrovės „Infomedia“ generalinė direktorė Irma Valiulienė pastebi, kad skambinančiųjų pasiteirauti informacijos apie skaitmeninę televiziją ypač padaugėjo gegužės pabaigoje.

„Tai rodo, kad paslaugos žinomumas ir jos poreikis didėja. Skambinantieji dažniausiai teiraujasi apie įrangą, būtiną skaitmeninei televizijai žiūrėti – tai sudaro 40 proc. visų klausimų. Beveik trečdalis skambinančiųjų teiraujasi apie kompensacijas už skaitmeninės televizijos priėmimo įrangą. Kone pusė jų teiraujasi – kur kreiptis dėl kompensacijų“, – dažniausiai gyventojams iškylančius klausimus apibendrino I. Valiulienė.

15 proc. skambinančiųjų, pasak I. Valiulienės, domisi televizijos programomis – dažniausiai – kiek kanalų matys po analoginės antžeminės televizijos išjungimo.

Gegužės mėnesio skambinančiųjų fiksuota telefono linija statistika, pasak I. Valiulienės, rodo, kad daugiausiai skambučių sulaukiama iš Vilniaus (46 proc.), Kauno (19 proc.), Alytaus ir Panevėžio (po 5 proc.) miestų.

Nemokamu telefono numeriu 8 800 00 150 visi Lietuvos gyventojai gali skambinti visą parą ir gauti visą informaciją apie analoginės antžeminės TV išjungimą ir perėjimą prie skaitmeninės televizijos.

Analoginė antžeminė televizija Lietuvoje išjungiama spalio 29 d., 3 val. nakties. Susisiekimo ministerijos duomenimis, analoginę antžeminę televiziją vis dar žiūri apie 26 proc. šalies gyventojų, iš kurių pusė – gyvenantieji kaime.

Susirūpinti dėl analoginės antžeminės televizijos išjungimo turi tik tie gyventojai, kurie nemokamas televizijos programas žiūri naudodamiesi kambario, lauko ar kolektyvinėmis antenomis. Mokamos televizijos paslaugomis besinaudojantiems gyventojams niekuo rūpintis nereikia – viskuo pasirūpins paslaugos tiekėjas. Norėdami įsitikinti, ar Jūsų televizorius tinkamas žiūrėti skaitmeninę antžeminę televiziją, jo dokumentuose ar ant televizoriaus ieškokite užrašo DVB-T MPEG-4, reiškiančio, kad jis tinkamas priimti skaitmeninį signalą. Kitu atveju būtina įsigyti TV priedėlį ar naujesnį televizorių su skaitmeninio signalo imtuvu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė