Vytauto Didžiojo karo muziejuje – paroda „1812 m. Lietuva“ (nuotraukos) (0)

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Artėjant tarptautiniam gyvosios istorijos festivaliui „Europa. Napoleonas I Kaune. 1812“, šį savaitgalį Vytauto Didžiojo karo muziejuje buvo atidaryta to laikmečio įvykius apžvelgti skirta paroda – „1812 m. Lietuva“.

Šiemet sukanka 200 metų nuo vieno svarbiausių XIX a. įvykių Europos istorijoje –imperatoriaus Napoleono I vadovaujamos Prancūzijos Didžiosios Armijos (Grande Armée) žygio į Rusiją. Su imperatoriumi Napoleonu I ir jo kariuomene Lietuvoje buvo siejamos viltys atkurti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybingumą.

„Taip vadinamas „Napoleonmetis“ turėtų mūsų širdyse iššaukti pasididžiavimo jausmą savo šalimi, to meto žmonėmis, diduomene, kariais, kurie kovojo už Lietuvos valstybingumą, nepriklausomybę. Neabejoju, kad ši paroda, atspindinti pagrindinius to meto įvykius, leis pažvelgti į XIX amžiaus Lietuvą ir bus įdomi ne tik istorijos žinovams, bet visiems apsilankiusiems“, – parodos atidarymo metu teigė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Pasak Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktoriaus Kęstučio Kuršelio, šios parodos tikslas -visuomenei pateikti visus surinktus eksponatus ir jų pagalba pabandyti atsakyti į pastaruoju metu viešoje erdvėje kylantį klausimą, ar verta minėti šią 200 metų sukaktį.

Parodoje pristatomi pagrindiniai to meto įvykiai – Prancūzijos kariuomenės persikėlimo per Nemuną vaizdai, pagrindiniai prancūzų kariuomenės dalinių vadai, Lietuvos Laikinosios vyriausybės susidarymas, Lietuvos karinių dalinių Prancūzijos kariuomenės sudėtyje formavimasis, jų vadovybė, pirmieji karo veiksmai Lietuvoje, prancūzų kariuomenės traukimasis nuo Maskvos per Lietuvą, Kauno gynyba.

Ši paroda yra dalis Kaune birželio 22–24 dienomis vyksiančio gyvosios istorijos festivalio „Europa. Napoleonas I Kaune. 1812“ renginių.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė