Kulautuvos dainų ir šokių šventė skirta Maironiui atminti (0)

Kulautuva. Dainų šventė | nuotr. krnaujienos.lt

Kulautuva. Dainų šventė | nuotr. krnaujienos.lt

Birželio 9 d. turiningo laisvalaikio mėgėjai rinkosi nuostabioje Kulautuvos gamtoje. Juos subūrė ir vietoje sėdėti neleido tautinės kultūros gyvybingumą puoselėjanti 26 Kauno rajono dainų ir šokių šventė “Graži tu mano, brangi Tėvyne”.

“Susirinkome dainų ir šokių sostinėje Kulautuvoje. Čia vykstantys renginiai pritraukia tūkstančius dalyvių ir svečių – dar kartą įrodo, kad tokių švenčių Kauno rajonui ir visai Lietuvai reikia”, – sakė Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas. Anot mero, džiugu, kad beveik 60 metų besitęsiančios dvasingos tradicijos yra puoselėjamos, prisimenamos ir gyvos šiandien.

“2012-aisiais minime Maironio 150 gimimo metines, todėl Kauno rajono dainų ir šokių šventę pavadinome “Graži tu mano, brangi tėvyne”. Labai džiaugiuosi, kad ji subūrė tokį gausų būrį dalyvių, o ypač vaikų, jaunimo. Žiūrėdama į besišypsančius veidus matau, kad ši šventė iš tiesų gamina laimės ir džiaugsmo hormonus”, – sakė šventės organizacinio komiteto pirmininkė Raminta Popovienė.

Nuo 1953 m. organizuojama šventė šiemet siūlė gausybę pramogų. Kulautuvos parko aikštėje aidėjo folkloro festivalio garsai, Akacijų alėjoje šurmuliavo tautodailės ir kulinarinio paveldo mugė, Vasaros estradoje gausų žiūrovų būrį sukvietė į šventinį koncertą, po kurio vakarą tęsė subatvakaris “Šokim, trypkim, linksmi būkim”.

Šventėje susipynė profesionalusis menas su liaudies kūryba, iš Kauno, Vilniaus, Panevėžio rajono atvykusių svečių atliekami kūriniai, modernaus ir tradicinio šokio žingsneliai, aktorių pasirodymai. Visa tai tapo gražia ir nedaloma visuma, susirinkusiems dovanojusia pačias geriausias emocijas. Kulautuvoje susibūrė daugiau kaip 1 400 dalyvių, atstovavusių per 70 kolektyvų.

Šventinę nuotaiką svečiams dovanojo Kauno rajono vaikų ir suaugusių chorai, pučiamųjų orkestrai, kaimo kapelos, folkloro kolektyvai, tautinių, šiuolaikinių šokių kolektyvai, teatrai, tautodailės, tradicinių amatų ir kulinarinio paveldo puoselėtojai.

“Rengdami šią šventę matėme, kad rajonas ėjo teisingu keliu – išsaugojo kolektyvus, kultūros centrus. Dainų ir šokių šventė puoselėja tradicijas, jos potencialas yra didžiulis. Ne kiekvienas rajonas gali pasidžiaugti tokia dalyvių gausa”, – teigė šventės direktorius Ričardas Pudževelis.

Šventė savo žiūrovui leido sustoti ir susimąstyti, atsigręžti į praeitį ir pažvelgti į ateitį, susimąstyti, kur jis yra dabar. “Tai, ką turime, yra turtas. Gyvas turtas. Ir, deja, kartais nesuprantame, kad jis yra visai šalia mūsų”, – apie renginio idėją pasakojo šventės režisierius Tomas Erbrėderis.

Tiek scenarijus, tiek šventės apipavidalinimas atskleidė mūsų tėvynės grožį: Kulautuvą puošė Gintaro Pankevičiaus ir Kęstučio Grabausko erdviniai akcentai gatvėse ir parke. “Siekėme, kad puošyba būtų paprasta, bet daug sakanti. Suoliukai su gėlių akcentais, erdvinės kompozicijos ne užgožė, o tik pabrėžė nuostabaus Kulautuvos pušyno grožį”, – sakė G. Pankevičius.

Kurorto statuso siekiančioje Kulautuvoje šiuo metu įgyvendinamas projektas “Kulautuvos miestelio gyvenamosios infrastruktūros ir aplinkos gerinimas”. 2012–2013 m. numatyta sutvarkyti Kulautuvos centrinėje dalyje esančio Narėpos upelio tvenkinių aplinką, miestelio parko aplinką, bei, įrengus paplūdimį, gerinti bendruomeninę infrastruktūrą bei kraštovaizdžio būklę. Projekto vertė apie 4,086 mln. Lt.

Iš projekto įgyvendinimo laikotarpiu užsibrėžtų tikslų Kauno rajono dainų ir šokių šventei “Graži tu mano, brangi Tėvyne” baigta rekonstruoti ir modernizuoti Kulautuvos vasaros estrada.

Kategorijos: Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė