Kas lemia stojančiųjų pasirinkimą? (0)

Studentai | efoto.lt D.Šyvoko nuotr.

Studentai | efoto.lt D.Šyvoko nuotr.

Beveik pusė stojančiųjų (43,8 proc.) apie pasirinktą aukštąją mokyklą sužinojo iš savo draugų bei pažįstamų ir tik du iš šimto (2,07 proc.), rinkdamiesi būsimas studijas, vadovavosi tėvų rekomendacijomis. Tokios išvados apie pagrindinius stojančiųjų informacijos šaltinius bei pasirinkimą lėmusius veiksnius pateiktos apibendrinus kolegijų reitinguose lyderiaujančios Tarptautinės teisės ir verslo aukštosios mokyklos (TTVAM) pirmakursių atsakymus. Antrasis pagal svarbą informacijos šaltinis, šio tyrimo duomenimis – reklama internete, kuria vadovavosi keturiasdešimt procentų (40,24 proc.) pasirinkusių studijuoti TTVAM.

Ištyrus kitus TTVAM pirmakursių atsakymus taip pat paaiškėjo, kad pagrindinis studijų pasirinkimą lemiantis veiksnys yra patrauklumas. Išanalizavus detaliau, kas jauniems žmonėms yra patrauklu, buvo nustatyta, kad daugiausiai, net 41 procentas (41,42 proc.), respondentų studijų programos patrauklumą sieja su jų metu įgyjamomis praktinėmis žiniomis. Antrasis patrauklumo kriterijus – aukštosios mokyklos sudaromos galimybės dalį laiko studijuoti užsienyje, kurios itin domino net 37 procentus (36,98 proc.) respondentų. Dar 33 procentai (32,84 proc.) apklaustų šios mokyklos pirmakursių pabrėžė, kad jiems studijų patrauklumas susijęs su aukštomis įsidarbinimo galimybėmis baigus studijas. Tai rodo, kad TTVAM absolventų įdarbinimo rodikliai nelieka nepastebėti apie ateitį mąstančių ir karjerą planuojančių jaunų žmonių.

Šio tyrimo duomenys taip pat leido suabejoti, ar studijų kaina yra toks svarbus veiksnys, kaip galvota iki šiol. Ją, kaip lemiančią, nurodė tik kiek daugiau nei 5 procentai (5,62 proc.) šio tyrimo respondentų. Darytina prielaida, kad jaunoji karta įmokas už studijas vis labiau suvokia kaip investiciją į savo ateitį, pirmenybę teikiat studijų kokybei bei su jomis siejamoms perspektyvoms, o studijuoti tik ,,dėl diplomo”, tampa nebemadinga.

Pateikti duomenys gauti 2011-2012 mokslo metais apklausus Tarptautinės teisės ir verslo aukštosios mokyklos visų studijų programų pirmo kurso studentus.

Kategorijos: Švietimas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė