Danijoje įtesinta vienos lyties santuoka (10)

Danijos parlamentas uždegė žalią šviesą tos pačios lyties asmenų santuokas. Civilinę partnerystę Danija pripažino jau prieš prieš du dešimtmečius, tačiau iki šiol homoseksualai negalėjo susituokti. Dabar jie tai galės daryti net ir bažnyčioje.

Jau po savaitės vienodos lyties poros Danijoje galės nevaržomai susituokti, o civilinę partnerystę dekalravę automatiškai gaus susituokusiųjų statusą. O valstybinė Danijos Evangelikų liuteronų bažnyčia nuo šiol vienos lyties partnerius sutuoks ir savo maldos namuose.

Tiesa, pastorius gali atsisakyti sutuokti porą, bet besituokiantieji galės ieškotis kito dvasininko.

Danija jau prieš 23 metus pirmoji pasaulyje leido tos pačios lyties asmenims sudaryti civilinę sąjungą, o nuo kitos savaitės šioje šalyje oficialiai bus daugiau nei 4 tūkst. susituokusių homoseksualių porų.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , .

10 komentarų

 1. hans:

  šlykštoka, kai taip paniekinama santuoka.

 2. Kažin:

  Koks čia žaidimai žodžiais. Pagal Konstituciją ir lietuvų kalbos žodyną santuoka yra vyro ir moters sąjunga, kuri vadinama šeima. Tuokimasis yra skirtingų lyčių reiškinys. Taigi, neiškraipykime žodžio “santuoka”, “šeima” prasmės ir esmės.
  Vienodalyčių gyvenimui kartu įforminti ir vadinti, jeigu tai iš tikrųjų reikalinga, būtini kiti nauji žodžiai, atitinkantys šio reiškinio esmę ,-. “vadinkime daiktus tikrais vardais”… Pvz., vienodos lyties asmenų gyvenimą kartu vadinkime – “vienode” ar “vienodine” arba tiesiog “supora”, o tokios “vienodės”, “vienodinės” arba “suporos” registravimo ceremoniją -“poruote”. Žinoma, šių “suporų” reigstravimas, jo ceremonialas urėtų vykti pagal “poruotės” esmės specifiką.
  Taip iš lietuviškų žodžių šaknų pasidaryti pavadinimai lietuvių žmonėms taptų – “daiktų, reiškinių vadinimas tikraisiais vardais”.
  Taigi pirmiausiai kalbininkai padirbėkime šios terminijos sulietuvinimo kryptimi, kad žmonės turėtų galimybę “daiktus vadinti tikraisiais vardais”, kad taip nutrauktume Lietuvos žmonių dvasinių vertybių naikinimo procesą.

 3. Ku Klux Klan:

  Labai teisingas “Kažin” pastebėjimas. Nūnai labai tapo populiaru iškraipyti žodžių prąsmę, homofobas pvz,pederastų taikoma normaliems (hetero) individams, nors faktiškai tai taikytina patiems pederastams, nes “homo” reiškia “toks pats”, Dienos porieš homofobiją, tai dienos pederastų baimės pederastams ir jokiu būdu ne heterovisuomenės baimė pederastams ir kt. anomalinėms seks orientacijoms…

  “Poruotė” čia kietai,…. Porininkas Nr.1 ir Porininkas Nr.2.. 🙂

 4. lamatas:

  pritarčiau, išskyrus “pora”atžvilgiu .nes gaunasi vėlgi poros esmės iškraipymas .G

 5. lamatas:

  ……siūlyčiau ” dvejetas “ir”dvejetukininkai”manau arčiau esmės

  • Aurimas:

   turtinga lietuvių kalba tikrai neturėtų palikti tokių darinių neįvardintų, nes įvardindavo tokius, kuriems labai niežėdavo anas galas:
   Yra žodis užtupas . LKŽ: ùžtupas sm. (3b) Vrn žr. užtupys: Toji našlė jema ùžtupą, t. y. tretįjį vyrą J.
   Taigi , galėtų būti UŽTUPIAI.
   Kadangi labai rūpi anas galas (gr. anus, beje) , galėtų būti ANARŪPIAI , ANANĖRAI (čia ir todėl kad ANAN nardo ir todėl, kad vaikų nėra), ANANŪRAI ,ANŪRAI (gr Amūras globojo ir tokius santykius).
   Labai gamtos prispirti – SPIRANAI (tinka aliuzija ir į spirą) , SPIRŪNAI
   Kadangi bando pasisąvinti vaivorykštę – VUIVOPYRAI , VUIVONARAI , VAIVOŽTUPIAI
   Vienodi anuo aspektu – ANANODŽIAI , ANUODŽIAI , VANUODŽIAI

 6. jolita:

  mano nuomone,didesnio absurdo nei pederastu santuoka negali buti.

  • anubis:

   Ne didesnis absurdas nei santuokos sakramentas, vedybų sutartis ar baltiškųjų dievų palaiminimas. Gyvename absurdų pilname pasaulyje. Aš bandau bent jau džiaugtis pasirinkimo įvairove, nors tas irgi yra… absurdas.

  • Tomas:

   Kodėl homoseksualų santuoka, tai absurdas? Du žmonės myli vienas kitą, ir nori tai įteisinti oficialiai, kodėl tai blogai? Nuo to pasaulis sugrius? Reikia truputį plačiau atmerkti akis, ir suprasti, kad pasaulyje yra ne vien tik juoda ir balta, bet ir daug daug visokių atspalvių.

   • gdf:

    Santuoka ir šeima yra skirta tik giminės pratęsimui. Todėl jokiu kitokiu pagrindu ji neturi būti sudaroma ir neturi būti aplamai įteisinama ir palaikoma valstybės jokia kitokia forma. Taip pat ir tos šeimos (vyro ir moters), kurie neturi vaikų, nesvarbu, kad jų negali turėti dėl nevaisingumo, turi būti anuliuojamos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė