Lietuvos valdžia siekia importuoti dujas iš Azerbaidžano (0)

efoto.lt, tirliko nuotr.

efoto.lt, tirliko nuotr.

Lietuva pradeda pokalbius su Azerbaidžano tiekėjais dėl dujų pirkimo, patvirtino energetikos ministras Arvydas Sekmokas. Tokiu būdu siekiama plėtoti ryšius su kitomis šalimis, kurios gali tiekti energijos išteklius, kartu siekiama nepriklausomybės nuo vieno tiekėjo.

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas: „Azerbaidžanas turi didžiules galimybes ir sparčiai augančioje suskystintųjų dujų rinkoje. Lietuva, įgyvendinusi III-iąjį ES energetikos paketą, jau 2014 metais atvers savo rinką įvairiems tiekėjams. Todėl Azerbaidžnas gali tapti Arvydas Sekmokas) eksportuotoju į Klaipėdos terminalą. ES III paketo įgyvendinimas, Klaipėdos terminalo statyba ir naujos tiekimo grandinės kūrimas – nuoseklūs žingsniai, kurie leidžia kurti skaidrią dujų rinką. Joje galėtų dalyvauti patikimi partneriai. Mes tikimės tokio regioninio bendradarbiavimo su Azerbaidžanu, kuris abiems pusėms suteiktų daugiau nepriklausomybės ir daugiau saugumo“.

„Klaipėdos nafta“ šiemet ketina skelbti dujų tiekimo SGD terminalui konkursą, o tiekimo sutartį tikimasi pasirašyti antroje metų pusėje.

Numatoma, kad SGD terminalas pradės veikti 2014 metų pabaigoje. Pirmaisiais metais tikimasi perpumpuoti apie 1 mlrd. kubinių metrų dujų. Planuojamas SGD terminalo pajėgumas – 2-3 mlrd. kubinių metrų per metus.

Kategorijos: Energetika, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė