Visuomeninė komisija pradeda tyrimą dėl gegužės 17-os smurto Garliavoje (tiesioginė transliacija) (9)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Birželio 7 d. 11 val., Vilniuje, Seimo Baltijos asamblėjos salėje, į pirmąjį posėdį rinksis Visuomeninė komisija smurto aktui Garliavoje ištirti.

Visuomeninės komisijos posėdis bus transliuojamas internetu ČIA (taip pat transliaciją galima žiūrėti per www.ustream.tv žr. žemiau).

Komisijoje dirbs teisininkai ir žmogaus teisių gynėjai: Kovo 11-osios akto signataras, buvęs Atkuriamojo Seimo pirmininko pavaduotojas, baudžiamųjų bylų advokatas Kazimieras Motieka, buvusi Atkuriamojo Seimo narė, advokatė Zita Šličytė, buvęs Generalinės prokuratūros ypač svarbių bylų tardytojas, buvęs Seimo kontrolierius Kęstutis Milkeraitis, Kovo 11-osios akto signataras, advokatas Liudvikas Narcizas Rasimas, MRU teisės filosofijos profesorius Saulius Arlauskas, Lietuvos žmogaus teisių asociacijos pirmininkas Vytautas Budnikas, Lietuvos žomogaus teisių gynimo asociacijos pirmininkas Romualdas Povilaitis. Komisijos darbui talkins parlamentinė grupė „Už teisingumą Lietuvoje“. Komisijos sekretoriatui vadovaus politikos apžvalgininkas Dalius Stancikas.

„Komisija ištirs smurto Garliavoje aplinkybes ir pateiks visuomenei šio akto teisinį įvertinimą. Komisijos darbas bus viešas. Parlamentinė grupė „Už teisingumą Lietuvoje“ sutinka talkinti šiai visuomeninei komisijai kiek įmanoma operatyviau ir tiksliau ištirti ir įvertinti šio rezonansinio įvykio aplinkybes“, – portalui Alkas.lt sakė vienas iš šios komisijos sudarymo iniciatorių Seimo narys, Tautininkų sąjungos pirmininkas G.Songaila.

Tautininkų sąjungos pirmininkas G.Songaila ne vieną kartą teikė siūlymą Seimui sukurti Seimo laikinąją komisiją Garliavos įvykiams tirti. Tačiau Liberalų sąjūdžio frakcijos ir TS-LKD pastangomis Seimas šiam siūlymui nepritarė tuomet ir buvo nuspręsta kurti visuomeninę komisiją.

Šiandien šiai komisijai liudys Kauno apygardos teismo teisėja Neringa Venckienė bei kiti Garliavoje gegužės 17 dieną buvę piliečiai, taip pat komisija susipažins su dalimi tų įvykių vaizdo ir garso įrašų. Komisijos posėdis atviras žiniasklaidai ir bus tiesiogiai transliuojamas.

Alkas.lt primena, kad Seimo seniūnų sueiga aiškintis mergaitės perdavimo Garliavoje aplinkybes yra pavedusi Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetui. Toks sprendimas buvo priimtas kaip alternatyvą, Seimui nepritarus siūlymui įkurti specialią Seimo komisiją įvykiams Garliavoje tirti. Socialinių reiklų komitetas Garliavos įvykių svarstyti buvo susirinkęs už uždarų durų  gegužės 31 d., tačiau komiteto darbas užstrigo, kai paaiškėjo, kad į komitetą pakviesti pareigūnai turėję pateikti paaiškinimus dėl mergaitės perdavimo Garliavoje, negali nieko pasakyti esą dėl vykstančio ikiteisminio tyrimo…

Visuomeninės komisijos posėdžio transliacija per www.ustream.tv (nuo 11 val.):

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

9 komentarai

 1. aitvaras:

  teisingai senai reikiejo,

 2. mamba:

  Neatidaro transliacijos nuorodos internetu..

 3. Nuoroda jau įdėta. Ten dabar Prezidentės – metinis pranešimas. Transliaciją iš komisijos posėdžio žadėjo paleisti 11 val. per šią nuorodą.

 4. Arūnas:

  Kodėl bandoma griauti teisinius valstybės pagrindus skatinant priešintis teisėtiems pareigūnų veiksmams ir puolant tuos, kurie vykdė teismo sprendimus, bei tuo, kurie nori visuotinio saugumo, o ne tik kažkokiai grupelei? Kodėl nekovojama dėl to, kad teismų sprendimai būtų koordinuojami siekiant išsiaiškinti tikrąsias šio skandalo priežastis?

  • Mantas:

   Arūnai, pasimečiau apie ką jūs čia taip kategoriškai? Apie blogiečius, kurie griovė teisinės valstybės pamatus priešindamiesi teisėtiems nacių nurodymams šaudyti žydus, ar apie netikėlius kurie griovė teisinius valstybės pamatus trukdydami vykdyti teisėtus nurodymus vežti į Sibirą?

   • Arūnas:

    Mantai, maišot savą, demokratiškai išrinktą valdžią su okupantais.

    • Владимирас:

     Герай сакай – сави ыра сави ир йокю чя китокю нет минчю негали бути.

    • suomis:

     Pietų ir Centrinė Amerika yra akivaizdžiausias pavyzdys to kas yra, kai sava valdžia veikia kaip okupacinė. Tokios šalys, kaip paprastai yra skurstančios, nesugebančios vystytis ir Lietuva deja yra tame tarpe. Šiaurės ir Pietų Amerikos tą puikiai iliustruoja. JAV ir Kanada pradėjo vystytis, kaip tik dėl to, kad valdžia neapiplėšinėjo savo piliečių, skirtingai nei ispanakalbių pasaulyje, kuriame visos valdžios nesijausdamos pakankamai teisėtos, elgėsi neteisėtai – okupantiškai. O dabar pasižiūrėkime į Lietuvos seimą, kaip jis veikia. O veikia jis dažnai, tarsi iš pasalų, kariaudamas su valstybe, nors jai kaip tik turėtų tarnauti.

 5. Teisingumas ir vykdomas turi būti teisingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė