Vilniečiai dalyvavo sveikatingumo šventėje „Judėjimas kaip pasaka!“ (nuotraukos) (0)

Vilniaus Vingio parke Vilniaus visuomenės sveikatos biuras paminėdamas Pasaulinę judėjimo sveikatos labui dieną suorganizavo sveikatingumo šventę „Judėjimas kaip pasaka!“.

Šventę atidarė ir susirinkusius vilniečius pasveikino Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento direktorius Audrius Ščeponavičius, Suomijos ambasadorė Marja-Liisa Kiljunen ir Vilniaus visuomenės sveikatos biuro direktorė Gražina Kačergytė.

Renginio aktyviąją dalį pradėjo nuotaikinga 5-ųjų TAFISA pasaulio sporto visiems žaidynių simbolio Šauliuko vedama mankšta, kurios metu savanoriai ir renginio dalyviai šoko, siuntė oro bučinius saulei ir žemei.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistai teikė konsultacijas sveikatos klausimais. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistai visus besidominančius mokė, kaip suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiems, kvietė sudalyvauti fizinės ištvermės įvertinime, dalino patarimus, kaip padidinti širdies ir kvėpavimo sistemos ištvermę bei kaip išvengti judėjimo sukeltų traumų. Lietuvos širdies asociacijos atstovai įvertino šventės dalyvių KMI (kūno masės indeksą), visiems norintiems matavo kraujospūdį.

Mažieji šventės dalyviai dalyvavo vaikų piešinių konkurse „Aš augu sveikas“. Jiems biuro specialistės pasakojo apie sveiko maisto pasirinkimo piramidę, apie fizinio aktyvumo naudą sveikatai.

Vaikų meninės studijos „Diemedis“ pedagogai žaidė su vaikais kūrybingus, muzikinius žaidimus. Nepaisant žvarboko oro vaikai uždegančiai dainavo ir šoko. Kartu su vaikais prisiminti jaunystę panoro ir jų tėveliai, pūsdami didžiulius muilo burbulus.
Renginio metu „Judėk laisvai“ aikštelėje vilniečiai išbandė šri šri jogos, kalanetikos, zumbos užsiėmimus, lietaus nepabūgę gausiai dalyvavo tai či užsiėmimuose. Visi norintys konsultavosi su kineziterapeutu.

„Lietuviškos pirties akademijos“ profesionalūs pirtininkai demonstravo vanojimo būdus, atskleidė pirties poveikio sveikatai subtilybes, pasakojo, kaip susirišti gerą vantą pirčiai, drąsiausi turėjo galimybę sušilti ir išsiperti pirtyje-palapinėje.

Savo jėgas ir ištvermę išbandyti buvo galima Lietuvos edukologijos universiteto studentų surengtose rungtyse „Kas vikresnis“, dalyvauti pasagos ir baudinių mėtymo varžybose, susipažinti su bočios ir petankės žaidimais. Krašto apsaugos savanorių pajėgos suorganizavo karines estafetes, kuriose aktyviai dalyvavo jaunimas. Suomijos ambasadorė Marja-Liisa Kiljunen kartu su ambasados darbuotojais mokė ir skatino žaisti populiarius savo šalies žaidimus.

Mugėje renginio dalyviai galėjo įsigyti Adelės Karaliūnaitės vaistažolių arbatų, senovinių gydomųjų tepalų, medaus, natūralios rankų darbo kosmetikos, aliejų, ekologiškų produktų, jūros dumblių papildų, rankų darbo papuošalų, vegetariškų pyragėlių, karštos sriubos ir saldumynų, Japoniško maisto restorano gaminamų suši.

Nors oras buvo ganėtinai permainingas ir vėjuotas, o šeštadienio rytą pasirodė lietus, tačiau tai neišgąsdino šiaurietiško ėjimo dalyvių, kurie vaikščiojo po Vingio parką žvaliai nusiteikę, lydimi Nordic Walking Style instruktorių. Vilniečiai ir Vilniaus svečiai džiaugėsi susipažinę su šiaurietiško ėjimo technika. Keturi laimingiausi loterijoje laimėjo šiaurietiško ėjimo lazdas.

Šventės dalyviai įsitikino, kad aktyvus poilsis, naujų laisvalaikio leidimo formų ieškojimas palaiko bei stiprina sveikatą, suteikia daug teigiamų emocijų.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė