Toliau vyksta protesto akcijos reikalaujant „TIE-SOS“ (4)

„TIE-SOS“ | Alkas.lt nuotr.

„TIE-SOS“ | Alkas.lt nuotr.

Birželio 6 d. visuomeninis judėjimas „Už teisingumą“ Vilniuje toliau tęsė vaikštynes ir žodžio „TIE-SOS“ rašymo kreidelėmis akciją šalia valdžios įstaigų. Eitynes nuo Daukanto aikštės, kurioje šūkis „TIE-SOS“ jau buvo parašytas anksčiau, Gedimino prospektu pajudėjo link Vyriausybės rūmų.

Eisenoje žingsniavo apie 50 žmonių, kai kurie iš jų nešė plakatus ir mušė būgnus . Tarp eisenos dalyvių buvo Pilietinės visuomenės instituto direktorius Darius Kuolys, Seimo narys Naglis Puteikis, politikas Algimantas Matulevičius, menininkė Elvyra Žebartavičiūtė ir kiti.

Priešais Vyriausybės rūmus suaugusieji kartu su vaikais nupiešė žodį „TIE-SOS“. Paskui eisena pajudėjo link Seimo rūmų. Stebimi gausių policijos pajėgų akcijos dalyviai prieš Seimą taip pat išpiešė šūkį „TIE-SOS“.

Birželio 5 d. vykstant panašiai akcijai Kaune policininkai neliko stebėtojais ir Nemuno krantinėje žodį  „TIE-SOS“ pradėjusius rašyti žmones, tarp jų ir nepilnamečius, suėmė ir nuvežė į vietinę policijos nuovadą.

Kaune policininkai neliko stebėtojais... | Edvino Marčenkovo nuotrauka

Kaune policininkai neliko stebėtojais... | Edvino Marčenkovo nuotrauka

Tačiau naktį iš birželio 5 į 6 d. Nemuno krantinėje pradėtą rašyti užrašą kažkas užbaigė. Po nakties toks pats užrašas  atsirado ir Kauno Ąžuolyno parke.

Naktį iš birželio 5 į 6 d. Nemuno krantinėje pradėtą rašyti užrašą kažkas užbaigė | Edvino Marčenkovo nuotr.

Naktį iš birželio 5 į 6 d. Nemuno krantinėje pradėtą rašyti užrašą kažkas užbaigė | Edvino Marčenkovo nuotr.

Šiandien kauniečiai akciją tęsė toliau. Priešais miesto savivaldybę susirinkęs nemažas būrys akcijos dalyvių išpiešė žodį „TIESOS“. Tuo pat metu Nemuno krantinėje susirinkę žmonės ėmėsi ravėti žolė toje vietoje kur po nakties jau puikavosi pilnas užrašas „TIESOS“. Tarp užrašo ravėtojų buvo  visuomenininkas advokatas Saulius Dambrauskas bei signataras Algirdas Patackas. Iš viso krantinėje plušėjo apie 20 žmonių.

Ravėjimas | Edvino Marčenkovo nuotr.

Ravėjimas | Edvino Marčenkovo nuotr.

Kovo 11-osios Akto signataras A.Patackas kalbėdamas telefonu portalui Alkas.lt sakė, kad po ravėjimo darbų žodis „TIESOS“ Nemuno krantinėje bus matomas net ir tada kai lietus nuplaus kreida išpieštą užrašą…

Kauno.diena.lt parašė, kad paklaustas, kaip policija reaguos į krantinėje susirinkusius ir piktžoles ravinčius žmones, Kauno apskrities VPK Centro policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininko pareigas laikinai einantis Raimondas Zinkevičius teigė, kad kol žmonės tik ravi, jie nieko nepažeidžia. „Kauno miesto išleistose taisyklėse nėra nurodyta, kad mieste nebūtų galima ravėti, tvarkyti. Žinau, kad mūsų pareigūnai ten yra nuvykę ir įvertins veiksmus. Jeigu ten žmonės kažką negero daro, atitinkamai įvertinsim.  O jeigu tik ravi žolę, tegul ravi“, –  tartum „ravintis šieną“ Audriaus Nako jumoro laidų herojus rimtai kalbėjo Viešosios policijos skyriaus pareigūnas.

Šiandien kauniečiai akciją tęsė toliau | Edvino Marčenkovo nuotr.

Šiandien kauniečiai akciją tęsė toliau | Edvino Marčenkovo nuotr.

Šiandien, birželio 6 d. „TIE-SOS“ akcija buvo surengta ir Klaipėdoje. Renginį, kaip jau tapo įprasta, filmavo ir fotografavo policininkai. Į akcijos vietą buvo atvykęs Klaipėdos meras su vicemeru, pastovėjo, paskaitė plakatus ir ėmė kažkam skambinti…. – iš Klaipėdos pranešė akcijos dalyvė Tatjana Borovec.

Taip pat pranešama, kad šiandien 17 val. „TIE-SOS“ akcija yra rengiama ir Londone.

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė