Seimo nariai prašo ištirti taikios pilietinės akcijos dalyvių sulaikymo aplinkybes (5)

Edvino Marčenkovo nuot.

Edvino Marčenkovo nuot.

Birželio 6 d. Seimo grupės „Už vaiko teises“ nariai kreipėsi į vidaus reikalų ministrą ir generalinį policijos komisarą, prašydami ištirti incidento, kai policija Kaune sulaikė taikios pilietinės akcijos dalyvius, aplinkybes bei neadekvataus policijos pareigūnų elgesio iniciatorius ir informuoti apie atlikto tyrimo rezultatus.

Vakar Kaune policija sulaikė šešis asmenis, kurie Nemuno krantinėje bandė kreidelėmis nupiešti žodį „TIE-SOS“. Tarp sulaikytųjų ir nepilnamečiai, vienai mergaitei – tik 14 metų.

„Liudininkai sako, kad iš pradžių į įvykio vietą atvykę pareigūnai geranoriškai bendravo su akcijos dalyviais, tačiau gavę nurodymą iš vyresnybės sulaikė minėtus asmenis. Todėl ir prašome ištirti, kas inicijavo tokius pareigūnų veiksmus,“ – teigia parlamentinės grupės pirmininkas Saulius Stoma.

„Negalime toleruoti, kad policija neadekvačiais represiniais veiksmais gąsdintų nieko blogo nedarančius žmones, susirinkusius į taikias pilietines akcijas. Atvirkščiai, visos valstybinės institucijos ir struktūros turėtų skatinti pilietiškumą ir geranoriškai bendradarbiauti su žmonėmis, dalyvaujančiais taikiuose pilietiniuose susibūrimuose. Tokio elgesio primygtinai reikalauja Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos nariams teikiamos rekomendacijos,“ – sako S.Stoma.

Keistu Kauno policijos elgesiu su taikios pilietinės akcijos dalyviais taip pat susirūpino  Seimo narys Rytas Kupčinskas šiandien, birželio 6 d. nuo Seime perskaitęs pareiškimą kuriame Kauno policijos veiksmus įvertino kaip siekį bet kokia kaina „užgniaužti teisėtą žmonių pasipiktinimą gegužės 17 d. smurtu“.

Skelbiame visą R.Kupčinsko pareiškimo tekstą:

„Daugelio Lietuvos žmonių atmintyje neišblėso juodosios gegužės 17 – osios vaizdai, kai valstybinės jėgos struktūros (Rusijoje taip vadinami, siloviki), panaudodamos smurtą ir specialiąsias priemones, vaikui nesutinkant atliko vadinamąjį „mergaitės perdavimą“ iš globėjos biologinei motinai. 39 asmenys, taikiai palaikę mergaitės teisėtus norus bei nesipriešinę policijos puolimui, buvo sulaikyti, taip vadinamam, asmenybės nustatymui. Nemažai daliai sulaikytų dėl policijos smurtinių veiksmų buvo pažeista sveikata, teko kreiptis į gydymo įstaigas. Mačiusiųjų šią spec. akciją teigimu, policijos struktūros naudojo gumines lazdas, elektros šoką, dujinius balionėlius, purškė dujas į žmonių veidus. Ši policijos akcija įvykdyta nereaguojant ar galimai pritariant aukščiausiems valstybės pareigūnams, sulaukė didelio pasipiktinimo ir protestų šalies visuomenėje. Kažkodėl neskubama tirti ir nustatyti šio policijos smurto protrūkio kaltininkų. Deja, tenka matyti priešingą vaizdą ir toliau bandant persekioti ir bausti piliečius, kartu ir nepilnamečius, kurie taikiu protestu bando pateikti visuomenei savo požiūrį į šį akivaizdų iššūkį fiziniu susidorojimu pažeidžiant žmogaus teises.

Šiandien Kaune sulaikyti jaunuoliai, tarp jų ir nepilnamečiai, kreida ant grindinio Nemuno krantinėje užrašę žodį „Tiesos!“. Policijos patruliai nuvesdino juos į Centro policijos komisariatą surašyti ATP protokolų. Susidaro įspūdis, kad Garliavos mergaitės ir jos gynėjų vaizdas iki šiol persekioja policijos pareigūnus, nematančius jokių kitų pažeidimų, nusikaltimų net galimai benzinu apipilto ir sudeginto architektūrinę vertę turinčio medinio namo Kaune ir kitų dalykų. Matyt, bet kokia kaina siekiame užgniaužti teisėtą žmonių pasipiktinimą gegužės 17 d. smurtu.

Norisi tikėti, kad Lietuvos Respublikos Seimo institucijoms užteks drąsos tinkamai įvertinti gegužės 17 d. smurtininkų ir dabartinių jų pasekėjų veiksmus.“

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

5 komentarai

  1. Vaidilosvainis:

    Suprantu, kad negražu, nežmogiška, net iškrypėliška, tačiau nervas nebelaiko, ir aš jau noriu pats asmeniškai savo rankomis iškulti spragilu kokio valdžiakiauliažmogio pedofilo varpą.

    Patarkite, kur kreiptis psichologinės pagalbos. Nes rankos tiesiog niežti, o ir spragilą turiu…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė