Penktoji baltų kultūros ir religijos mokykla buvo skirta Jorei ir „Pavasario mitui“ (V) (video, nuotraukos) (28)

Įšventimas į Romuvius Jorėje | V.Daraškevičiaus nuotr.

Įšventimas į Romuvius Jorėje | V.Daraškevičiaus nuotr.

Balandžio 28 d. jau 16-tą kartą Molėtų krašto muziejaus Etnografinėje sodyboje ir Senovinėje dangaus šviesulių stebykloje (Kulionių k. Molėtų r.) švenčiant pirmosios pavasario žalumos šventę Jorę įvyko ir Lietuvos Romuvos V Baltų kultūros ir religijos mokyklos (BKRM) užsiėmimas.

Balandžio 28 d., šeštadienio, pavakarę po Vėtros Trinkūnaitės sutartinių giedojimo pamokų ir šventinės Jorės pirties didelis būrys šventės dalyvių sugužėjo į Vilniaus Universiteto Molėtų Observatorijos salę. Čia vyko proginė mitologo dr. Dainiaus Razausko paskaita „Pavasario mitas“.

Tai buvo jau penktas pernai įsikūrusios Baltų kultūros ir religijos mokyklos užsiėmimas. Lietuvos Romuvos įkurtos mokyklos tikslas – supažindinti visuomenę  su baltų senąja religija ir kultūra. Pirmasis šios mokyklos užsiėmimas įvyko pernai lapkričio 18 dieną. Mokykloje paskaitas nuolat skaito žymūs etnologai, mitologai, tautosakininkai bei Romuvos vaidilos.

Po paskaitos visi skubėjo pasižiūrėti naktinio „Ugnies ženklai“ grupės pasirodymo.

Neįprastai karštą balandžio 29 d., sekmadienį, saulei kaitinant iki 27 laipsnių, vyko „Pavasarinio mito“ įkvėptos iškilmingos Jorės apeigos ant Kulionių piliakalnio, Senovinėje dangaus šviesulių stebykloje ir Perkūno šventovėje. Apie 400 šventės dalyvių aukojo protėvių Vėlėms ir seniesiems baltų Dievams, linkėjo vieni kitiems Skalsos ir Darnos, giedojo ir ėjo apeiginius ratus visi kartu įsijausdami į Jorės galių dievišką srautą.

Dr. D.Razausko paskaitos „Pavasario mitas“ I-dalis (Algio Jaručio video):

Dr. D.Razausko paskaitos „Pavasario mitas“ II-dalis (Algio Jaručio video):

Vytauto Daraškevičiaus nuotraukose 2012 m. Jorės akimirkos:

Algio Jaručio nuotraukose 2012 m. Jorės akimirkos:

Kategorijos: Architektūra, Religija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė