Mirė Seimo narys Justinas Karosas (0)

Justinas Karosas (1937-2012) | lrs.lt, O.Pašakovos nuotr.

Justinas Karosas (1937-2012) | lrs.lt, O.Pašakovos nuotr.

Justinas Karosas gimė 1937 m. rugsėjo 7 d.  Sangrūdos kaime, Punsko valsčiuje (dabar Kalvarijos savivaldybė) Baigė Sangrūdos vidurinę mokyklą, studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą Vilniaus universitete.

1989–1992 m. vadovavo Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetui, 2000 m. jam suteiktas profesoriaus vardas.

J.Karosas yra daugelio monografijų, knygų ir straipsnių autorius. Rašė ideologijos ir vertybių teorijos klausimais (marksistiniu aspektu): „Socializmas ir ideologija“ (1976), „Metodologiniai marksistinės filosofijos bruožai“ (1981) ir kt.

Nuo 1963 m. priklausė Komunistų partijai, Lietuvai paskelbus nepriklausomybę perėjo į Lietuvos demokratinę darbo partiją, užėmė šios partijos pirmininko pavaduotojo postą. Nuo 2001 m. Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) narys, LSDP tarybos narys.

J.Karosas penkis kartus buvo išrinktas į Seimą, 2004 m. paskelbtas Druskininkų garbės piliečiu. Apdovanotas dviems ordinais už nuopelnus Lietuvai.

J. Karoso laidotuvės vyks šeštadienį, Vilniaus Antakalnio kapinėse. Velionio palaikai bus sudeginti Kėdainiuose. Atsisveikinti su Velioniu bus galima birželio 7 d. Šv. Jonų bažnyčioje nuo 18 val.

Kategorijos: Lietuvoje, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė