Dėl Preilos botelio įteisinimo seimo narė A.Stancikienė traukiasi iš TS-LKD (3)

Aurelija Stancikienė | nuotr. Vikipedija.lt

Aurelija Stancikienė | nuotr. Vikipedija.lt

Seimo narė Aurelija Stancikienė, protestuodama prieš neteisėtus ir nemoralius premjero A. Kubiliaus veiksmus, traukiasi iš TS-LKD ir ruošia kreipimąsi į teismą.

„Šiandien Vyriausybė, patvirtindama KNNP tvarkymo planą ir taip įteisindama neteisėtas Preilos botelio statybas, tačiau vykdydama teismų sprendimus griauti kitus pastatus, pademonstravo ne tik teisinį nihilizmą, dvigubų ar net trigubų standartų taikymą teismo nutarčių atžvilgiu, bet ir pamynė LR Konstitucijos 29 straipsnį, pagal kurį „Įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs“ bei 54 straipsnį „Valstybė rūpinasi ypač vertingų vietovių apsauga“, 2006-03-14 Konstitucinio Teismo nutartį, kad jokia institucija ir joks pareigūnas negali įteisinti tokių neteisėtai padarytų padarinių, bei 2010-04-28 Aukščiausiojo Teismo nutartį, kad toks kraštutinis sprendimas – griauti statinius priimtas todėl, jog teismui detaliai išanalizavus visą medžiagą „nustatyta, kad neteisėtomis statybomis esmingai pažeisti Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijos režimo principiniai tikslai ir nuostatos“ ir taip “pažeistas ne tik Kuršių nerijos nacionalinio parko tapatumas ir integralumas, bet ir nusižengta imperatyviosioms Konstitucijos 53, 54 straipsnių nuostatoms“, – teigia Seimo narė A. Stancikienė.

Pasak A. Stancikienės, tokiais savo veiksmais premjeras, TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius paniekino rinkėjams duotus pažadus apie kovą su korupcija, partijos suvažiavime patvirtintą TS-LKD rinkimų programos nuostatą – „iki 2010 reikalausime nugriauti visus neteisėtai pastatytus statinius“, o tuo pačiu ir visą TS-LKD.

A. Stancikienės nuomone, neseniai Vyriausybei pavaldžių institucijų įvykdyto smurto akto prieš Garliavos mergaitę ir beginklius žmones kontekste šie Vyriausybės veiksmai vertintini kaip itin nemoralūs ir griaunantys piliečių pasitikėjimą valstybės institucijomis.

„Po tokių A. Kubiliaus veiksmų TS-LKD turėtų pašalinti savo pirmininką iš partijos, tačiau visiems suprantant, kad to nebus, tenka trauktis man, vienai iš buvusių partijos aplinkosauginės rinkiminės programos dalies autorei. Todėl pranešu, kad nuo šios dienos nebelaikau savęs TS-LKD nare, taip pat pasitraukiu ir iš TS-LKD frakcijos Seime“, – sako A. Stancikienė.

A. Stancikienė artimiausiu metu planuoja kreiptis į teismą, prašydama panaikinti šį Vyriausybės nutarimą, kaip prieštaraujantį LR Konstitucijai bei Konstitucinio ir Aukščiausiojo teismų nutartims.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė