M.K.Čiurlionio paveikslas liko neparduotas (0)

M.K.Čiurlionis

M.K.Čiurlionis

Vilniaus aukcione didžiausio dėmesio sulaukė Mstislavo Dobužinskio kūriniai, o pirmą kartą aukcione pardavimui pristatytas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrinys „Apsnigtas kaimas“ liko neparduotas.

Tolerancijos centre birželio 1 dieną įvykusiame XXIV Vilniaus aukcione meno kūrinių parduota už 164 tūkst. litų.

Šis aukcionas buvo išskirtinis dėl pirmąkart pristatomo lietuvių tautos XX a. pr. dailės klasiko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio darbo – fluoroforto „Apsnigtas kaimas“. Būtent dėl šios aplinkybės pastaruoju metu meno rinkoje buvo jaučiamas didžiausias susidomėjimas ir sujudimas. Būta svarstymų apie meno rinkos perkamosios galios bei nacionalinių simbolių įvertinimo galimybes.

Pirkėjo unikaliam 11-os fluorofortų rinkiniui su M. K. Čiurlionio ir dar devynių jo Varšuvos dailės mokyklos bendramokslių kūriniais neatsirado. Šiam lotui galiojo neskelbtina rezervinė kaina, kurios nepasiekus sandoris buvo laikomas neįvykusiu.

Aukciono metu pasiūlyta 64 tūkst. litų, tačiau ši suma neatitiko pardavėjo lūkesčių, todėl rinkinys liko nenupirktas. Kada vėl šis istorinis rinkinys bus pasiūlytas viešajai oficialiajai Lietuvos meno rinkai, lieka neaišku.

Didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukė ypatinga aukciono skiltis, skirta Lietuvai taip reikšmingo Mstislavo Dobužinskio (1875–1957) kūrybiniam palikimui. Šioje rubrikoje buvo pristatoma 10 jo piešinių, ofortų ir litografijų.

Brangiausiai parduotas Juozo Mackevičiaus darbas „Kauno pilies griuvėsiai“. Šio kūrinio kaina nuo 19 tūkst. litų šoktelėjo iki 30 tūkst.

Kitas Vilniaus aukcionas vyks šių metų rugsėjo 28 dieną.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė