Ekoturizmas Kaune įgauna pagreitį (0)

Pastaruoju metu Kaune pastebimos naujos tendencijos turizmo srityje – vystosi nauja turizmo kryptis – ekoturizmas, kurio pagalba siekiama sumažinti aplinkai daromą žalą, paskirstyti turistų srautus bei neeikvoti ribotų gamtos išteklių.

Ekoturizmas – tai turizmo forma, tausojanti gamtinius išteklius, orientuota į gamtos pažinimą ir patyrimą, etiškai organizuojamą siekiant kuo mažiau veikti aplinką. Ekoturizmas paprastai vyksta mažai paliestose gamtinėse teritorijose ir prisideda prie jų išsaugojimo.

Kaune jau yra teikiamos kelios ekoturizmo paslaugos, vasarą sulaukiančios entuziastų dėmesio. Didžiausiu Lietuvoje guminiu plaustu (25 vietų gelbėjimo plaustas) organizuojama iškyla Nemunu: nuo Kauno Hidroelektrinės prieigų iki Senamiečio prieplaukos. Taip pat organizuojamos iškylos Nemunu, Nerimi, Nevėžiu, Dubysa, Jiesia nuosavomis arba nuomotomis vandens transporto priemonėmis. Taip organizuojami žygiai dviračiais.

Ekoturizmo idėjas Kaune plėtoja ir bendrovė „Babilonas LT”, kuri, gavusi paramą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, gegužės pradžioje atidarė ekoturizmo centrą. Centras atitinka visus ekoturizmo apgyvendinimo reikalavimus. Įsigyta 50 kokybiškų dviračių, kuriais galima keliauti miesto sąlygomis ir ilgomis distancijomis.

Ekoturistų pagrindinė vertybė yra ne patogus-vartotojiškas poilsis, o aplinkos pajautimas įvairiu metų laiku, kurį galima gauti užsisakant siūlomas paslaugas, arba savarankiškai organizuojant gamtos neteršiančias pramogas.

Turistams taip pat bus pasiūlyti pažintiniai maršrutai po Kauną, Kauno regioną ir Lietuvą. Suformuotas paslaugų paketas apims aktyvias pramogas, maitinimą ir transportavimo paslaugas.

Pasiūlius naujas turizmo paslaugas, planuojama pritraukti ekoturizmo mėgėjų iš Lenkijos, Vokietijos, Danijos, Olandijos, Latvijos. Šis projektas leis rūpintis ekologija, gyventojų laisvalaikiu, turistų pritraukimu į miestą.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė