Nidoje susitiko Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentų Užsienio reikalų komitetų delegacijos (0)

Lietuvos Respublikos Seimo Užsienio reikalų komiteto kvietimu birželio 3 d. Nidoje buvo surengtas tradicinis trijų Baltijos valstybių parlamentų Užsienio reikalų komitetų delegacijų susitikimas. Šio susitikimo metu Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentarai aptarė regionui svarbius tarptautinės politikos klausimus – tai karinių galių didinimas Lietuvos kaimynystėje esančioje Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje ir kaip šis didinimas įtakoja Rusijos santykius su Baltijos valstybėmis, NATO ir ES, Baltijos valstybių energetinio saugumo užtikrinimas bei Šiaurės ir Baltijos valstybių bendradarbiavimo plėtros galimybės.

Aptardami pastaruoju metu viešojoje erdvėje vis dažniau pasirodančią informaciją apie Rusijos Federacijos karinių galių stiprinimą, įskaitant Lietuvai kaimyninėje Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje, Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentarai pažymėjo, jog vis labiau stiprėjantys oficialūs Rusijos aukščiausios politinės ir karinės vadovybės pasisakymai apie šios šalies karinių galių stiprinimą pagrįstai kelia vis didesnį kaimyninių šalių nerimą.

Pasisakydami už NATO atvirumą bendradarbiavimui su Rusija bei didžiulę plataus NATO ir Rusijos bendradarbiavimo svarbą, Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentarai kartu pabrėžė, jog planuojant NATO ir Rusijos bendradarbiavimo turinį bei praktinius jo aspektus būtina atsižvelgti ir į pastaruoju metu vis dažniau girdimus Rusijos politinės ir karinės vadovybės pareiškimus apie šios šalies karinių galių didinimą.

Baltijos valstybių energetinio saugumo klausimams skirtoje sesijoje Lietuvos delegacijai pristačius šalyje įgyvendinamus suskystintų dujų terminalo bei Visagino atominės elektrinės statybos projektus, kurių tikslas – užtikrinti energetinių išteklių tiekimo diversifikaciją, parlamentarai pabrėžė, jog kartu su politine būtina turėti omenyje ir ekonominę šių projektų naudą visoms trims Baltijos valstybėms.

Lietuvos delegacija taip pat pristatė šalyje veikiantį Energetinio saugumo centrą, kurį remiantis Čikagoje vykusio NATO aukščiausiojo lygio susitikimo sprendimais artimiausiu metu tikimasi paversti NATO akredituotu kompetencijų centru, ir pakvietė Latvijos ir Estijos pusę aktyviai dalyvauti šio centro veikloje.

Svarstydami Šiaurės ir Baltijos valstybių bendradarbiavimo plėtros galimybes Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentarai pasidžiaugė esamais Šiaurės ir Baltijos šalių kontaktais bei šiuo metu vykstančiu bendradarbiavimu, tačiau kartu pažymėjo, jog ir toliau šalims būtina dėti pastangas siekiant pašalinti vis dar išliekančias kliūtis (ekonominio ir socialinio išsivystymo skirtumai, geresnio vienas kito pažinimo bei bendro identiteto suvokimo stoka) dar didesniam Šiaurės ir Baltijos valstybių tarpusavio suartėjimui.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė