Biržuvėnų dvare vyko konkursas „Rokoukimies i korkem žemaitiškā“ (video) (1)

Šiais metais Lietuvos Respublikos Seimui 2013 metus paskelbus tarmių metais, Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazija ir Varnių regioninio parko direkcija Biržuvėnų dvare surengė žemaitiškos kūrybos konkursą.

Konkurso tikslas – ugdyti gebėjimą suvokti ir pajusti žemaičių tarmės išskirtinumą, savitumą, įtaigumą bei gyvumą.

Šį konkursą Varnių regioninio parko direkcijoje organizuojamas jau septinti metai. Šiemet į vieną renginį buvo apjungti du tradiciniai parko renginiai „Vyskupo Valančiaus skaitymai 2012“ ir „Rokoukimies i korkem žemaitiškā“.

Į naujai atgimusį Biržuvėnų dvarą atvykęs jaunimas iš Sedos, Luokės, Pavandenės, Varnių, Kūlupėnų, Salantų, Plungės, Laukuvos pripildė jį žemaitiškais pasakojimais, eilėraščiais, dainomis ir šokiais. Po nuotaikingo pasirodymo, konkurso dalyviai buvo apdovanoti žemaitiškais suvenyrais ir „diekavonėmis“. Šventėje dalyvavęs Žemaičių kultūros draugijos pirmininkas Stasys Kasparavičius originaliausių kūrinių autoriams įteikė Žemaičių pasus.

Susipažinę su Biržuvėnų dvaro istorija, pasistiprinę janapoliškių išvirta kareiviška koše, renginio dalyviai aplankė kalnų karalienę Šatriją. Jaunimas džiaugėsi, kad šiandien jie dar gali būti žemaičiais. Pasak penktoko Šarūno Puotros iš Kūlupėnų „Žemaitiū tarmie monėi-tėkruoji mona kalba. Ni babunelė, ni mama, ni tetis nikumet naleda nomėi būtė Kūlopienu aukštaitio“.

Pasiklausykite ir jūs gražių žemaitiškų minčių:

httpv://youtu.be/I34p7mF_-MM

httpv://youtu.be/6lDG7B-sruw

httpv://youtu.be/m-Aw7AXYojk

httpv://youtu.be/QV_RiSKllsw

httpv://youtu.be/nj6pg3MPWZ8

„Garbėnk tievėška kalba ėr anuos kalbrieda, nes prėgėmta lėižovė namuokieti gieda“ (Dionizas Poška).

Kategorijos: Kalba, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė