Judėjimas „Už teisingumą“ Tarptautinę vaikų gynimo dieną paminėjo meninėmis protesto akcijomis (nuotraukos, video) (7)

Vaikų gynimo diena. Vaikštynės | nuotr. Alkas.lt

Vaikų gynimo diena. Vaikštynės | nuotr. Alkas.lt

Šiandien, birželio 1-ąją,  minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Pilietinis judėjimas „Už teisingumą“ sukvietė neabejingus Lietuvos piliečius protestuoti prieš valdžios smurtą ir melą. Vilniuje 12 val.  prie Valstybės saugumo departamento (VSD) buvo surengtos vaikštynes „Už vaikystę be smurto“.

Jų metu buvo pareikštas pilietinis protestas prieš gegužės 17-ąją valdžios surengtą smurto išpuolį ir išreikštas susirūpinimas iš gimtųjų namų išplėštos Kauno mergaitės likimu. Prie VSD rūmų buvo kuriama meninė instaliacija, piešiant ant šaligatvio spalvotomis kreidutėmis žodį „TieSOS!“ bei kitus žodžius. Vėliau VSD apsaugos darbuotojui buvo perduotas vaikų parašytas laiškas ir žaisliukas, prašant, kad jis būtų perduotas valstybės saugomai mergaitei.

Po to buvo surengtos taikios vaikštynės šalia VSD pastato. Vaikštynių dalyviai ėjo nešini plakatais: „VSD, už kiek superki sąžinę?“, „Laisvę mergaitei“. Buvo skanduojama „tiesos!“, „ mes norim tik tiesos!“, „pedofilai lauk!“… Vaikštynių dalyviai, pražygiuodami pro saugumo būstinę, skandavo „Gėda“.

Panašius užrašus kreidelėmis dalyviai piešė ant šaligatvių.

Šiandien panašios pilietinės akcijos bus surengtos taip pat ir Kaune bei Klaipėdoje.

Kaune vyks eitynės „Jaunimas – už vaikus“. Jos prasidės 16 val. nuo Įgulos bažnyčios (Soboro) ir baigsis Rotušės aikštėje.

Klaipėdiečiai šiandien 17 val. rinksis Mažvydo alėjoje, šalia Vaikų ligoninės, čia bus viešai skaitoma Jungtinių Tautų Vaiko teisių Konvencija. Taip bus paminėtas Lietuvos valstybės prisijungimo prie Jungtinių Tautų Vaiko teisių Konvencijos 20-metis, vyks piešinių konkursas ant asfalto.

DĖMESIO: Klaipėdos miesto savivaldybės direktorė Judita Simonavičiūtė ir meras Vytautas Grubliauskas atsisakė išduoti leidimą Tarptautinės vaikų gynimo dienos paminėjimo (birželio 1-oji) organizatoriams. Pagrindinis argumentas – organizatoriai pažeidė Susirinkimų įstatymo 9 str., t. y. pranešimą apie renginio vaikams organizavimą pateikė ne prieš 5, o prieš 4 darbo dienas, nenurodė susirinkimo pabaigos laiko, eitynių maršruto.

Organizatoriai vėlesniame laiške nurodė, kad jie vis dėlto organizuos Konvencijos skaitymą Mažvydo alėjoje ir garantuos viešąją tvarką bei rimtį, nes atšaukti šio jau viešai paskelbto renginio nebegalima.

PAPILDYTA 06 02 d.:

Pilietinė akcija Vaikų gynimo dieną Klaipėdoje buvo surengta nepaisant to, kad Klaipėdos valdžia nedavė jos rengėjams leidimo.

Feisbuke skelbiama, kad akcijos rengėjai jau yra kviečiami į policiją. Manoma, kad policija ketina surašyti organizatoriams protokolą už Susirinkymų įstatymo pažeidimą.

Eitynės Vilniuje Vaikų gynimo dienos proga, 2012 06 01 (alkas.lt video):

httpv://youtu.be/0H9JoJrIqH0

httpv://youtu.be/92JRgUv3zUs

Eurekos Turonienės interviu „Alkui“:

httpv://youtu.be/1j2klZQ0r-4

Eitynės Kaune Vaikų gynimo dienos proga, 2012 06 01:

httpv://youtu.be/SFkEK8jI78Q

httpv://youtu.be/cvHsz-uHD94

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė