A.Ažubalis ragino latvius kurti bendra Lietuvos-Latvijos kultūrinę erdvę (0)

A.Ažubalis ir E.Rinkevičius | urm.lt nuotr.

A.Ažubalis ir E.Rinkevičius | urm.lt nuotr.

Gegužės 28 d. oficialiaus vizito į Latviją išvykęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis susitiko su aukščiausiais Latvijos pareigūnais. A.Ažubalis pabrėžė Latvijos paramos regioniniams energetikos ir transporto infrastruktūros projektams svarbą ir ragino aktyviai kurti bendrą abiejų valstybių informacinę, kultūros ir švietimo erdvę, skatinti bendradarbiavimą per sieną.

„Mūsų bendradarbiavimas plėtojant strateginius projektus, solidarumas daugiašaliuose forumuose ir ekonominiai ryšiai – puikūs. Būdami tokie artimi, taip pat būdami vieninteliai baltai pasaulyje, turime plėtoti keliskart aktyvesnį kultūrinį bendradarbiavimą, jaunimo mainus, bendrą informacinę erdvę, galiausiai – emocinius ryšius“, – sakė ministras.

Jis dvišalius santykius aptarė su Latvijos prezidentu Andriu Berziniu (Andris Bērziņš), ministru pirmininku Valdžiu Dombrovskiu, parlamento pirmininke Solvita Abuoltinia, užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi ir ekonomikos ministru Danieliu Pavliutu.

A.Ažubalis pažymėjo, kad įvairiapusiškus valstybių ryšius dar labiau sutvirtinti turėtų neseniai Lietuvos ir Latvijos diplomatų parengtos rekomendacijos dėl bendradarbiavimo stiprinimo įvairiose srityse, iš kurių A.Ažubalis išskyrė bendros abiejų šalių informacinės, kultūros ir švietimo erdvės kūrimą, bendradarbiavimą per sieną.

Ministras pakvietė Latvijos vadovus paremti šios rekomendacijos įgyvendinimo priemones. Jose numatyta keistis visuomeninių televizijų ir radijo parengtomis laidomis, skatinti latvių kalbos mokymą Lietuvos mokyklose ir lietuvių kalbos – Latvijos švietimo įstaigose, rengti Baltų vienybės dienos minėjimus, kuriuose dalyvauti būtų kviečiami aukščiausi abiejų šalių vadovai.

A.Ažubalis pabrėžė, kad Lietuva teikia Latvijai ir kitiems savo partneriams išsamią informaciją apie pasirengimą įgyvendinti svarbius energetikos ir transporto infrastruktūros projektus bei tikisi tvirtos kaimyninės šalies paramos. Ministras taip pat teigė esąs susirūpinęs dėl Lietuvos pasienyje nesilaikant tarptautinių branduolinės saugos ir ekologinių reikalavimų statomų Kaliningrado ir Astravo atominių jėgainių, paragino Latvijos vadovus pareikšti aiškią nuomonę šiuo klausimu.

„Svarbu, kad visos ES šalys supranta galimas grėsmes, susijusias su neatsakinga atominės energetikos plėtra kaimynystėje“, – akcentavo A.Ažubalis.

Pokalbiuose pabrėžta NATO šalių vadovų susitikime Čikagoje priimto sprendimo dėl NATO oro policijos misijos Baltijos valstybėse svarba. Sutarta glaudžiai bendradarbiauti įgyvendinant šį sprendimą.

Susitikimuose taip pat kalbėta apie aktualius ES darbotvarkės klausimus, Lietuvos patirtį rengiantis pirmininkauti ES Tarybai. Sutarta tęsti konsultacijas dėl efektyvesnio diplomatinio atstovavimo trečiosiose šalyse, priimant diplomatus dirbti atstovybėse.

Vizito metu A.Ažubalis apsilankė Latvijos okupacijos muziejuje, kuriam padovanojo knygų apie Lietuvos partizanų kovą su sovietų okupantais.

Kategorijos: Baltų žemėse, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė