Šilutė atšventė 501-ąjį gimtadienį (nuotraukos) (1)

Gintaro Radzevičiaus nuotr.

Gintaro Radzevičiaus nuotr.

Visą šeštadienį, 2012 m. gegužės 26 d., Šilutėje aidėjo dainos, šurmuliavo mugė, žemė drebėjo nuo šokių, o jau skanėstų buvo galima prisiragauti kokių tik norėjosi. Taip miestas šventė savo 501-ąjį gimtadienį.

Šilutės gimtadieniui skirti renginiai prasidėjo išvakarėse, penktadienio (gegužės 25-osios) vakarą įvykusiu sakralinės muzikos koncertu „Gegužio giesmė“, kurį šv. Kryžiaus bažnyčioje surengė vokalinis ansamblis „Vaivora“. Miestas išvakarėse gavo ir didžiulę dovaną – per tiltelį ant karučio vežamos didelės žuvies skulptūrą, kurią miestui dovanojo trys buvę Šilutės rajono merai Algirdas Balčytis, Šarūnas Laužikas, Arvydas Jakas bei dabartinis meras Virgilijus Pozingis.

   Išaušus šeštadieniui miestelėnus pirmieji iš namų viliojo prekybininkai, kurie Lietuvininkų gat. ir senojo turgaus aikštėje surengė mugę. Šilutės muziejuje vyko rajono tautodailininkų darbų parodos atidarymas ir ekspozicijos „Lietuvininko buitis VXIII–XIX a.“ atidarymas, kurioje buvo pristatoma lietuvininko valstiečio buitis.

   Netrukus Šilutę sudrebino rajono jaunimo sąskrydžio dalyvių eitynės. Šimtai jaunuolių iš viso rajono, pasipuošę vėliavomis, balionais, spalvinga apranga ir įvairiais meniškais akcentais, nuo Tilžės gatvės pajudėjo į Jaunimo parką. Eisenos priekyje buvo savivaldybės vadovai ir tarptautiniai Šilutės partneriai iš Lenkijos ir Švedijos, kurie netrukus oficialiai paskelbė miesto šventę atidarytą.

   Jaunimo parkas buvo atidarytas Hugo Šojaus dvaro parke. Čia kiekvienos seniūnijos jaunuoliai parodė savo nuotaikingus pristatymus, kūrybinėse erdvėse vyko pramoginės ir konkursinės programos, savo pasirodymus demonstravo Pagėgių rinktinės Vileikių užkardos pasieniečiai ir savanorių pajėgų 305 kuopos kariškiai. Jaunimas stebino ir džiugino gatvės šokiais, poezija, meniškais gabumais, muzikuodami, madingais apdarais ir visaip kitaip.

   Kitame miesto gale, Tilžės gatvės skvere buvo galima apžiūrėti parodą „Poezijos pavasarių akimirkos“, kurioje buvo eksponuojamos fotografijos iš Rašytojų klubo archyvo. Skambės POEZIJOS PAVASARIŲ kompaktinių diskų „Poezija ir balsas“ įrašai.

   Dar viena paroda buvo eksponuojama F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vasaros kiemelyje, pavadinta „Literatūrinio rudens belaukiant…“. Čia taip pat vyko tarptautinio poezijos festivalio POEZIJOS PAVASARIS 2012 dalyvių sutiktuvės, jaunimo kūrybos šventė „Tegul skamba eilės…“, literatūrinę kūrybą skaitė rajono mokyklų moksleiviai, jaunieji dainų kūrėjai ir atlikėjai atliko dainuojamosios poezijos kūrinius, vyko improvizuoti literatūriniai skaitymai, buvo deklamuojami Interaktyvios sakytinės poezijos kūriniai, dalyvaujant kraštiečiui Domui Raibiui, poetiniuose vakaro skaitymuose muzikines interpretacijas atliko daugelio instrumentų meistras Saulius Petreikis.

   Senojo turgaus aikštėje buvo galima ne vien įsigyti suvenyrą bei skaniai pavalgyti, bet ir pamatyti kolektyvų iš Lenkijos, Švedijos bei vietinių folkloro kolektyvų ir kapelų pasirodymus. Einančius į senojo turgaus aikštę pasitiko staigmena – linksmosios muitinės procedūros. Čia taip pat veikė valiutos keitykla, kurioje norintys galėjo įsigyti senovinių prūsiškų piniginių kupiūrų. Šilutės rajono vokaliniai ansambliai ir chorai šventės dalyvius kvietė į evangelikų liuteronų bažnyčią pasimėgauti sakralinės ir pasaulietinės muzikos garsais.

   Prasidėjus vakaro koncertams, jaunimo parke koncertavo grupė „G&G Sindikatas“, o senojo turgaus aikštėje, kur susirinko tūkstantinė minia, scenoje pasirodė Asta Pilypaitė, Šilutės šokių klubo „Žvaigždūnė“ įvairių amžiaus grupių šokėjos ir Ramūnas Difartas su gyvai grojančia grupe. O kad būtų smagiau, publika turėjo galimybę rungtis dėl įvairių prizų.

   Kaip ir dera gerai šventei, vakaro kulminacija tapo įspūdingi fejerverkai, kuriuos miestui dovanojo bendrovė „Šilutės baldai“.

Internetinės svetainės „Mažoji Lietuva“ informacija

 

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė