Pasaulinėje „Expo 2012“ parodoje Lietuva išsiskyrė gintaru ir tautiniais rūbais (0)

Lietuvos šokėjai Pietų Korejoje

Lietuvos šokėjai Pietų Korejoje

Gegužės 18-20 dienomis „Expo 2012“ parodą sudrebino Lietuvos liaudies kultūros centro ir Neringos miesto šokėjų pasirodymai. Svečiai iš Lietuvos surengė 10 įspūdingų pasirodymų parodos „Ocean plaza“ scenoje ir prie Lietuvos paviljono. Kultūrinė programa patraukė ir sukvietė į mūsų šalies paviljoną tūkstančius lankytojų. Lietuviai atvyko parengę dvi įspūdingas programas.

Pirmoji – teatralizuotas šokio spektaklis „Baltijos sakmė“, kurio metu buvo pristatyta Lietuvos liaudies kultūros centro atkurto Kuršių genties archeologinio istorinio ir penkių Lietuvos regionų tautinio kostiumo kolekcija. Kostiumus pristatė Rasos Norvilienės vadovaujamas Neringos miesto liaudies šokių kolektyvas „Kalnapušė“.

Meninės kompozicijos režisierės Agnijos Šeiko sumanymu, kostiumo grožis ir išskirtinumas buvo perteiktas tautinius šokius jungiant su modernaus šokio elementais. Pristatytų kostiumų dizainerę Danutę Keturakienę sužavėjo korėjiečių publikos reakcija. Jos žodžiais, Europos šalyse tautinis kostiumas visad patraukia žmonių dėmesį, bet tokios emocingos reakcijos, kaip Yeosu vykstančioje pasaulinėje parodoje, dar neteko matyti. Ko gero, po parodos nuotraukos su šokėjais apkeliaus visą pasaulį, juk parodoje dalyvauja daugiau nei šimto valstybių ir tarptautinių organizacijų atstovai. Po pasirodymo Lietuvos liaudies kultūros centro direktorius Saulius Liausa tvirtino dar kartą įsitikinęs, kad tautinis kostiumas yra vienas iš svarbiausių ir patraukliausių valstybės simbolių.

„Kalnapušės“ šokėjai

„Kalnapušės“ šokėjai

Antrąją parodos lankytojus sužavėjusią programą parengė ir atliko „Aukso paukštės“ apdovanojimų laureatas – Neringos miesto liaudies šokių ansamblis „Kalnapušė“. Šių metų „Expo 2012“ parodos tema – „Gyvieji vandenynai ir pakrantės“, tad simboliška ir prasminga yra tai, kad būtent lietuviškojo pamario krašto atstovai nutiesė draugystės ir tarpusavio supratimo tiltą tarp dviejų tokių skirtingų didelio Eurazijos žemyno pakraščių. Neringiškių sušokti šokiai „Stintapūkis“ ir „Rusnietis“ pabrėžė mūsų pamario krašto tradicijas, o jausmingi ir nuotaikingi prie paviljono surengti pasirodymai sutraukė ne tik gausų būrį žiūrovų, bet ir didžiausių Pietų Korėjos televizijos kanalų filmavimo komandas.

Pagrindinė šių metų Lietuvos paviljono tema buvo gintaras, tad prie paviljono įsikūrė kartu su neringiškiais atvykęs gintaro meistras Arvydas Marčius. Paviljono svečius ypač sudomino meistro demonstruojamas gintaro apdirbimas bei jo gaminami Juodkrantės lobio figūrėles atkartojantys amuletai.

Kategorijos: Kultūros paveldas, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė