R.Kupčinskas. Juodoji gegužės 17-oji (12)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Negaliu sutikti su teiginiu, kad neturime savo valstybės. Turime – krauju iškovotą ašaromis ir sūriu prakaitu aplaistytą, dainomis apipintą nepriklausomą Lietuvą. Deja, šalis užvaldoma klaninių struktūrų, ne visada įžvelgiamų ir susietų su KGB ir jos veiklos tęsėjais. Jos jėga, prievarta ir smurtu bando diktuoti savo valią likusiems nepriklausomos šalies piliečiams, savanaudiškai, ciniškai ir amoraliai aiškina Konstituciją, įstatymus ir kitus teisės aktus, pamina tautos prigimtines, dorovines nuostatas, krikščioniškąją moralę. Puikybė, cinizmas, savanaudiškumas, baimė, persmelkusi daugelį valdžios struktūrų.

Smurtinė akcija prieš Garliavos mergaitę, žiaurus susidorojimas su taikiais, tautinę giesmę giedančiais ir tautinę vėliavą laikančiais piliečiais, o po to antstolės įvykdytas šio tautinio simbolio išniekinimas parodo didžiulį moralinį šios akcijos sumanytojų, vykdytojų dorovinį nuopuolį, panieką žmogaus teisėms ir piliečių orumui. Ne tik ši akcija, bet ir valstybę užvaldantys klanai be skrupulų, pasinaudodami vadinamaisiais teisiniais svertais ketina teisminiu keliu susidoroti ir su Nepriklausomybės akto signatarais ir smurtu, guminėmis lazdomis bei dujų balionėliais su politiniu kaliniu rezistentu ir paprastais piliečiais. Tenka pripažinti, kad užvaldomos valstybės institucijos nebesugeba apginti piliečių teisių, teismai akivaizdžiai atitrūkę nuo realybės, savo sprendimais dažnai riboja visuotinai priimtas teisės ir moralės normas, tai naudinga tik tam tikroms klaninėms grupuotėms.

Akivaizdu, kad visuomenė negali su tuo taikstytis ir reikalauja demokratizuoti šalies valdymą ir gyvenimą, išaiškinti smurto, žmogaus teisių pažeidimų iniciatorius ir vykdytojus bei patraukti juos baudžiamojon ir administracinėn atsakomybėn. Ar valstybėje atsiras valdžios atstovų, kuriems rūpės nukentėjusiųjų nuo policijos veiksmų Garliavoje sveikata ir tolesnis likimas. Ar atvirkščiai – bus stengiamasi įbauginti pilietiškai aktyvius žmones, buvusius Klonio gatvėje, skubiais ikiteisminiais tyrimais ir iš esmės netiriant jėgos struktūrų veiksmų.

Visuomenė turi būti reguliariai informuojama apie mergaitės sveikatos būklę, jai turi būti leidžiama susitikti su žuvusio tėvo giminėmis.

LR Seimo narių dalis, balsuodama (trečią kartą) prieš siūlymus sukurti laikinąją komisiją gegužės 17 d. įvykiams Garliavoje ištirti, aiškiai demonstruoja nenorą ginti žmogaus teises ir objektyviai išsiaiškinti visas aplinkybes.

Raginu piliečius nesitaikstyti su vis dar besitęsiančiu slenkančiu klaniniu valstybės užvaldymu ir telktis ginti pilietines, konstitucines teises. Artėjančiuose Seimo rinkimuose privalome balsuoti tik už nekorumpuotus, sąžiningus, patriotiškus, gerai išmanančius valstybės reikalus atstovus, gerbiančius Sąjūdžio idėjines nuostatas asmenis.

Rytas Kupčinskas yra Lietuvos Sąjūdžio pirmininkas, Seimo narys

Kategorijos: Lietuvos kelias, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė