Atidarytas rekonstruotas Ladakalnis (2)

Ladakalnis. Efoto.lt nuotr.

Ladakalnis. Efoto.lt nuotr.

Aukštaitijos nacionaliniame parke baigtas rekonstruoti labiausiai lankomas objektas – Ladakalnis, dabar pritrauksiantis dar daugiau smalsuolių.

Tikimasi, kad nuo jo matomi šeši ežerai pritrauks dar daugiau turistų, nes dabar Ladakalnį galima apeiti ir pėsčiųjų taku, ir apžiūrėti nuo įrengtų prieplaukų.

Prieš keletą dešimtmečių užkopęs į beveik 200 metrų virš jūros lygio iškilusį kalną, žymus gamtininkas Česlovas Kudaba pirmasis pastebėjo nuo čia atsiveriantį nuostabų grožį.

Už europines lėšas iškirtus dalį medžių ir įrengus apžvalgos aikštelę, lankytojams dabar kaip ant delno atsiveria šeši ežerai, įrengtais pėsčiųjų takais galima pasivaikščioti aplink kalną, jo grožį išvysti   nuo ežero – ant tam įrengtų valčių prieplaukų.

Turistai nuo Ginučių muziejaus iki Ladakalnio 2 kilometrus taip pat galės įveikti pėsčiomis takais, o keliaudami ras informacinius stendus apie lankytinas parko vietas.

„Vienas sudėtingiausių dalykų buvo medynų kirtimai. Kadangi šios teritorijos apaugusios, medynus teko kirsti, transformuoti. Manau, kad tai yra pradiniai etapai, ateityje turėsime visa tai prižiūrėti, tobulinti“, – dėstė UAB „Rekreacinė statyba“ projektų vadovas Alvydas Mituzas.

Pasak aplinkosaugininkų, per septynerius metus į Lietuvos parkus investuota per 200 mln. litų, daugelis projektų dar vykdomi.

„Investuota į ne vieną dešimtį kultūros paveldo objektų. Pavyzdžiui, Žemaitijoje – Medvėgalio piliakalnis, Rambyno kalnas… Visoje šalyje sutvarkyta daugelis piliakalnių“, – kalbėjo Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento direktorius Vidmantas Bezaras.

„Liepą laukiame Palūšės komplekso atidarymo, taip pat jau paskelbti konkursai Stripeikių bitininkystės muziejaus komplektavimui, Meironių ekologinio švietimo centro projektavimui. Netrukus turėtų būti paskelbtas konkursas lygumų kalno apžvalgos bokšto statybai“, – vardijo Aukštaitijos nacionalinio parko direktorius Eminuelis Leškevičius.

Tikimąsi, kad Aukštaitijos nacionalinis parkas, paprastai per sezoną sulaukiantis pusantro tūkstančio turistų, dabar jiems taps dar patrauklesnis.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė