Vilniuje tęsiamos protesto akcijos prieš valdžios vykdomą melą ir smurtą (nuotraukos, video) (49)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Gegužės 26 d. Vilniuje tęsiasi visuomeninio pilietinio pasipriešinimo veiksmai nukreipti prieš valdžios, teisėtvarkos ir jėgos struktūrų viešą melą ir smurtą.

Šiandien 13 val.  žmonės susirinko į  Nepriklausomybės aikštę prieš Seimą į pilietines vaikštynes ir visuomeninę sueigą „Už laisvę ir tiesą, prieš melą ir smurtą“.

Protesto akcijos dalyviai rankose laikė vėliavas ir transparantus su šūkiais ir reikalavimais parašytais lietuvių ir anglų kalbomis: „Prezidente, šiandien buvo sutryptas Jūsų nurodymas nenaudoti prievartos prieš mergaitę“, „We ask for help to Lithuania in fight with paedophile“ (Padėkite Lietuvai kovoje prieš pedofiliją), „Lietuvos teisėsauga – pedofilų stogas!“, „Mūsų vaikai – ne pedofilų poreikiams ir vertimas anglų kalba / Our chidren not for paedophile needs“, „Vaiko teisės – žmogaus teisės / Children rights – human rightsz“, „Už Lietuvą! Už teisingumą!“…

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Iš Nepriklausomybės aikštės susirinkusieji žygiavo Gedimino prospektu iki Prezidentūros. Apie  500 m. ilgio žmonių grandinės priešakyje žygiavo Nijole Oželytė, Darius Kuolys, Saulius Stoma, Algimantas Matulevičius, Naglis Puteikis ir kiti žinomi visuomenės veikėjai.

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Gatvės praeiviai ir kavinių lankytojai sveikino žygiuojančiuosius ir palaikė draugiškais pritarimo šūksniais. Eisenoje matėsi daug jaunimo. Žmonių grandinė mirgėjo gausiais plakatais ir transparantais: „Melui ne!“, „Smurtui ne!“, „Pedų valdžiai ne!“, „Nestovėkim po medžiu!“…

Einantys nuolat skandavo: „Lietuva būk laisva!“, „Tiesos!“,  „Mes norim tik tiesos!“, „Pedų valdžiai ne!“, „Melui ne!“

Eisena Gedimino prospektų (Gintaro Žalnoros video):

Eisena Gedimino prospektu (Alkas.lt video):

httpv://youtu.be/iCpVUZSBGxo

httpv://youtu.be/bCzy8dieoRI

httpv://youtu.be/j3WJ6UW67Pw

Kalba Darius Kuolys

httpv://youtu.be/xqwN-t5c6s8

Kalba Nijolė Oželytė

S.Daukanto aikštėje priešais Prezidentūrą prasidėjo mitingas „Už laisvę ir tiesą, prieš melą ir smurtą“.

Mitingą pradėjo aktoriai Rimantė Valiukaitė ir Gediminas Storpirštis. R.Valiukaitė skaitė ištraukas iš Lietuvos respublikos Konstitucijos, o G.Storpirštis dainavo.

Alkas.lt, Z.Langaičio nuotr.

Alkas.lt, Z.Langaičio nuotr.

Po to kalbėjo Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarė Nijolė Oželytė. Dainavo vaikų Eurovizijos dalyvis Bartas. Karštai pasisakė: politikas  Algimantas Matulevičius. Taip pat kalbas sakė: Kovo 11-osios akto signatarai Nijolė Oželytė ir Algirdas Patackas, menininkai Gytenis Umbrasas, Dionyzas Varkalis, po 14-os metų emigracijos į Lietuvą sugrįžęs Daugirdas Gruodis ir kiti.

Alkas.lt, Z.Langaičio nuotr.

Alkas.lt, Z.Langaičio nuotr.

Nuo mitingo scenos į susirinkusiuosius kreipėsi taip pat ir septynmetė vilnietė Laura: „Mergaitė turi būti grąžinta. Niekas negalėjo jos imti iš namų, ji rėkė, klykė“, – sakė mergaitė eisenoje nešusi plakatą „Kur Lietuvoje teisingumas?“.

Tarp mitingo dalyvių galima buvo matyti ir Seimo narius  – Tautininkų sąjungos pirmininką Gintarą Songailą, Aureliją Stancikienę, disidentę Nijolę Sadūnaitę, žurnalistę Rūtą Janutienę ir kitus visuomenėje žinomus asmenis.

Mitingas baigėsi 15:22 val. aikštėje taip ir nepasirodžius Lietuvos Respublikos Prezidentei.

Alkas.lt fotoreportažas:

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė