Pirmasis privatus kosminis krovinys prijungtas prie TKS (video) (0)

Robotinė ranka pagavo „Dragon“ kapsulę. NASA nuotr.

Robotinė ranka pagavo „Dragon“ kapsulę. NASA nuotr.

Šiandien, gegužės 25 dieną, privačios JAV bendrovės „SpaceX“ pasiųsta kapsulė „Dragon“ su kroviniu sėkmingai prisijungė prie Tarptautinės kosminės stoties (TKS).

Antradienį, gegužės 22 dieną, iš Floridos raketa nešėja iškėlė pirmąją privačią kapsulę su kroviniu, skirtą TKS. Po dviejų dienų orbitinio skrydžio TKS astronautai, pasitelkę robotinę ranką sėkmingai pritvirtino kapsulę, kuri jau rytoj turėtų būti perduota mokslininkų globon.

Iš jos bus iškrautas 521 kilogramą sveriantis krovinys, skirtas kosmoso laboratorijai, o tuomet į ją pakrautas 660 kilogramų krovinys, kuris bus gabenamas į Žemę.

Gegužės 31 dieną „Dragon“ turėtų atsijungti nuo stoties ir nusileisti Ramiajame vandenyne netoli pietinės Kalifornijos pakrantės.

Tris dešimtmečius trukusi JAV daugkartinių erdvėlaivių programa, leidusi į TKS skraidinti krovinius ir astronautus, 2011 metais užbaigta. Dabar šias paslaugas teikia tik Rusija, tačiau netrukus su ja konkuruoti tikisi ir privačios bendrovės.

JAV kosmoso agentūra NASA „SpaceX“ jau skyrė 390 mln. dolerių iš 680 mln., kuriuos kompanija išleido erdvėlaiviui kurti. „SpaceX“ turi 1,6 mlrd. dolerių vertės kontraktą su NASA dėl ateities krovinių gabenimo į kosmosą.

 

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė