Paleistos lūšys padės gausinti nykstančią jų populiaciją (video) (0)

Radviliškio miškų urėdijos nuotr.

Radviliškio miškų urėdijos nuotr.

Praėjusią savaitę (gegužės 17 d.) Radviliškio miškų urėdijoje, vykdant Aplinkos ministerijos programą dėl lūšių ir didžiųjų apuokų grąžinimo į laisvę, buvo paleistos dvi lūšių poros. Į Raudonąją knygą įrašyti gyvūnai atkeliavo iš Telšių miškų urėdijos „Žvėrinčiaus“.

Ši ES remiama programa skirta gausinti nykstančią lūšių populiaciją. Jų Lietuvos miškuose gali būti likę apie šimtą. Kaip pasakojo Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Biologinės įvairovės skyriaus vyriausiasis specialistas Selemonas Paltanavičius, Telšių miškų urėdijos „Žvėrinčiaus“ aptvaruose gimusios lūšys iki paleidimo į laisvę tris mėnesius gyveno specialiame adaptaciniame aptvare. Čia gyvūnai mokėsi medžioti, ėmė vengti žmonių ir pasirengė gyvenimui laisvėje. Prieš paleidžiant plėšrūnus jiems buvo prisegti davikliai, kurie leis stebėti, kaip lūšys migruoja. Jos apsigyvens moksliniams tyrimams skirtame miške, kuriame draudžiama medžioti.

Pernai dvi lūšys buvo paleistos į Žemaitijos nacionalinio parko miškus. Įgyvendinant nykstančių rūšių populiacijos gausinimo projektą tikimasi iki 2013-ųjų į laisvę paleisti daugiau kaip dešimt lūšių.

httpv://youtu.be/1ueIa91Xakc

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Vaizdai ir garsai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė