Opozicinės partijos jau dalijasi valdžią (2)

Socialdemokratų partija, Darbo partija ir partija „Tvarka ir teisingumas“, dar likus nemažam laiko tarpui iki rinkimų, jau ima dalytis valdžią. Po rudenį vyksiančių Seimo rinkimų jie jau pasiryžę formuoti valdančiąją daugumą ir užimti premjero postą.

Šiandien, gegužės 25 dieną, trijų partijų lyderiai, Algirdas Butkevičius, Viktoras Uspaskichas ir Rolandas Paksas, susitarė dėl bendradarbiavimo ir pasirašę ketinimų sutartį. Žurnalistam buvo teigiama, kad būsimosios Vyriausybės premjerą deleguos ta partija, kuri Seimo rinkimuose surinks daugiausia balsų.

Po susirinkimo ir sutarties pasirašymo pasipylė skambūs visų trijų partijų lyderių lozungai.

„Šiandien mes matome valstybėje daug problemų ekonominėje, energetinėje, socialinėje srityje, todėl pasirašytu susitarimu įsipareigojome nedelsdami, iš karto po rinkimų formuoti valdančiąją daugumą ir pradėti spręsti šias problemas“, — sakė A. Butkevičius.

„Šiandien visuomenė yra suskaldyta, o šiuo susitarimu mes perduodame visuomenei pozityvią žinią, kad Vyriausybės formavimo pradžia prasidės nuo mūsų trijų partijų. Mes įsipareigojome vykdyti korektišką rinkimų kampaniją ir sąžiningai bendradarbiauti po jų“, — teigė V. Uspaskich.

„Mes žengiame netradicinį žingsnį, kuris yra nebūdingas Lietuvos politikai. Siekiame ne skaldyti, o vienyti ir susitarti. Džiaugiuosi, kad šis susitarimas yra pasirašomas iki rinkimų, taip atvirai demonstruojant savo ketinimus“, — kalbėjo R. Paksas.

Primename, jog Darbo partijos lyderiui, europarlamentarui,  V.Uspaskichui yra iškelta byla dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo.

R.Paksas po apkaltos buvo nušalintas iš Lietuvos Respublikos (LR) prezidento pareigų. Pagal LR Konstituciją jis neteko galimybės eiti pareigas, kuriose reikalaujama priesaikos. Tačiau Strasbūre įsikūręs tarptautinis teismas paskelbė, kad Lietuva pažeidė Europos žmogaus teisių konvenciją, uždrausdama Rolandui Paksui būti renkamam į parlamentą.

Šių metų kovo 22 Seimo narių balsų dauguma buvo priimta pataisa, kuria Seimo nariu negalės būti renkamas asmuo, kurį Seimas apkaltos proceso tvarka buvo pašalinęs iš einamų pareigų ar panaikinęs jo Seimo nario mandatą, jei nuo šio sprendimo įsigaliojimo dienos nebus praėję ketveri metai. Šiuo sprendimu, kuris galimai prieštarauja LR Konstitucijai, R.Paksui buvo atvertas kelias į Seimą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė