Savaitgalį Marijampolę drebins didžioji metų šventė – „Miesto dienos 2012“ (0)

Šventės logotipas

Šventės logotipas

Gegužės 25–27 dienomis Marijampolę drebins didžioji metų šventė – „Miesto dienos 2012“, šiemet dedikuojama miesto savivaldos 220 metų jubiliejui.

Tris dienas vyks įvairūs koncertai, mugės, sporto varžybos ir kitokios atrakcijos, kuriomis siekiama pritraukti įvairių pomėgių žmones, atskleisti geriausias krašto tradicijas, sutelkti miesto bendruomenę deramai paminėti jubiliejų, išgarsinti savo miestą bei paskatinti pasididžiavimą juo. Marijampolė – turtingas istorija, kultūra ir paveldu miestas, tad jubiliejinė šventė – dar viena galimybė įrodyti sau ir svečiams. „Marijampolė – mano miestas!“ – taip pavadintos šiųmetės „Miesto dienos“.

Šventinį penktadienį 11 val. Kultūros centre susitikimo kavos „Sveiki sugrįžę pasisvečiuoti“   rinksis iš Marijampolės po Lietuvą ir visą pasaulį pasklidę kraštiečiai. Didelė jų dalis vėliau dalyvaus Rygiškių Jono gimnazijos, šiemet mininčios 145-ąsias įsteigimo metines, iškilmėse.

Nuo 14 val. J. Basanavičiaus aikštėje visus vilios Sūduvos kermošius, į kurį suvažiuos prekybininkai, amatininkai, tautodailininkai kone iš visos Lietuvos. Veiks puodų turgus, kuris XX a. pradžioje Marijampolėje buvęs labai populiarus ir didžiausias visoje Užnemunėje. Šiemet jame savo dirbinius, pagamintus pagal šimtametes tradicijas, demonstruos garsiausi šalies puodžiai – sertifikuoti puodininkystės meistrai. Veiks verslo mugė „Ką gaminame Marijampolėje“, kurioje per dešimt miesto pramonės ir verslo įmonių pristatys savo produkciją, garsinančią mūsų miestą ne tik šalyje, bet ir užsienyje.

Į šventės atidarymo iškilmes 18 val. aikštėje pasveikinti savo miestą spalvinga eisena rinksis marijampoliečiai. Senovinių renesanso šokių ansamblio pasirodymu sutiktas pasiuntinys iš Magdeburgo visiems J. Basanavičiaus aikštėje susirinkusiems paskelbs ir iškilmingai perduos miesto vadovams  Savivaldos teisės suteikimo Marijampolei privilegiją.

Dainas savo miestui dovanos marijampoliečiai atlikėjai R. Mačiulytė, Vilius Krivickas, Studentės, Paulius, Giulija ir Monika, Ovidijus Vyšniauskas, gros pučiamųjų orkestrai.

Įspūdingą skrendančių oro balionų reginį danguje jau nuo trečiadienio žada Pasaulio jaunimo karšto oro balionų varžybų, kurios suteiks šventei dar daugiau išskirtinumo, 30-ties komandų dalyviai iš 14-kos pasaulio šalių. Pirmą kartą į padangę kils oro balionas su Marijampolės savivaldybės simboliu. Dvi dienas kvies pliažo tinklinio turnyras, kuriame dalyvaus net 20 komandų.

Siekiant sukurti išskirtinį šventės įspūdį, savivaldos 220-ies metų jubiliejaus proga didžiausio netikėtumo tikimasi iš pirmą kartą Marijampolėje rengiamo lazerių, šviesos ir muzikos šou, kuriuo bus galima grožėtis gegužės 25 – 26 dienomis nuo 23 val. Pirmąjį vakarą šou užsibaigs ir šventiniu fejerverku. Kviečiame nepraleisti progos pamatyti lazerių ir kompiuterinės grafikos bei kitos specialios modernios įrangos pagalba perteikiamus miesto simbolius, jubiliejui reikšmingas datas, apjungiančio vaizdo ir šviesos efekto kupino reginio vandens ekranuose Jono Basanavičiaus aikštėje.

Klubinės muzikos mėgėjai turės galimybę šėlti iki išnaktų (penktadienį ir šeštadienį) su profesionaliais atlikėjais iš Klaipėdos.

Antrąją šventės dieną, gegužės 26 d., iš ryto Tarybos posėdžių salėje rengiamas iškilmingas Savivaldybės tarybos posėdis ir Apdovanojimų ceremonija, kurią stebės ir svečiai iš užsienio susigiminiavusių miestų. Šiemet į mero kvietimą pasisvečiuoti atsiliepė dešimt užsienio delegacijų iš susigiminiavusių Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos, Vokietijos ir Norvegijos miestų. Apsilankys miesto garbės piliečiai: Brunhildė Sigl iš Austrijos ir Agnaras Hoiseteris iš Norvegijos bei iš JAV į gimtinę parvykęs dr. Kazys Bobelis. Apdovanojimų ceremonijoje devyniems savivaldybės gyventojams bus įteikti Šv. Jurgio Marijampolės globėjo medaliai, ordinai ir vienas Garbės piliečio ženklas.

Miesto šventės akimirka | Efoto.lt

Miesto šventės akimirka | Efoto.lt

Rygiškių Jono gimnazijos stadione nuo vidudienio visus kvies Liaudies meno mėgėjų šventė. Veiks tautodailininkų, amatininkų, kulinarinio paveldo mugė. Parke įsikurs seniūnijų, bendruomenių, kūrybinių organizacijų, Sūduvos medžiotojų sąjungos kiemeliai. Meno mėgėjų kolektyvai dalyvaus Sekminių apeigoje, jungtiniame koncerte „Sambaris“. Į šventės programą įsijungs festivalio „Jotvingis-2012“ šokėjai ne tik iš Marijampolės, bet ir iš Birštono, Kauno, Gargždų, Elektrėnų. Čia pat vyks ir azartiškos svarsčio kilnojimo turnyro kovos.

J. Basanavičiaus aikštėje pirmą kartą organizuojamas Sūduvos virėjų mūšis. Jame dėl geriausio Sūduvos virėjo titulo pabandys susikauti virėjai, kurie iš kalakutienos gamins išradingos receptūros pikniko patiekalą. Dar vienas originalus reginys, – didžiausio kepto kalakuto rekordo siekimo akcija.

Įspūdžių mėgėjai taip pat galės pasigrožėti senovinių mašinų paradu, pamatyti, ko dar nematė ir įsigyti, ko dar neturi, tebesitęsiančioje mugėje, puodų turguje ar didžiajame kermošiuje.

Šeštadienį J. Basanavičiaus aikštėje šventiniai koncertai prasidės nuo 15 val. Miestą sveikins jungtinis pučiamųjų orkestras iš Norvegijos. Šventę tęs linijinių šokių programa „Šokis erdvėje“. Pučiamųjų orkestrai iš Čekijos ir Lietuvos (Vilniaus, Kauno, Alytaus, Kazlų Rūdos, Marijampolės ) visus pakvies į Diksilendų fiestą.

Vakaro programoje – profesionalių populiarios muzikos grupių „Žalvarinis“, Stano ir choras, „Lemon Joy“ pasirodymai.

Šventė tęsis ir sekmadienį. Tai bus „Aktyvių marijampoliečių diena“. Nuo ryto J. Basanavičiaus aikštėje „karaliaus“ gatvės krepšinis 3X3, kursis nevyriausybinių organizacijų miestelis, kiekvienas, ir senas, ir jaunas, galės pademonstruoti savo kūrybą, talentus, pasirašyti „Palinkėjimų stende“, dalyvauti sveikatinimo akcijose, pasinaudoti nemokamai medicininės diagnostikos laboratorijos paslaugomis, stebėti aviamodelių skrydžius, pamatyti svajonių motociklą, sudalyvauti gatvės šokiuose, išgirsti jaunimo ir senjorų muzikinius sveikinimus. Kartu su Stano ir Tarptautiniu choru sugiedosime naują Europai skirtą himną „Neskaičiuok minučių“.

Rygiškių Jono gimnazijos stadione nuo 14 val. karinės pramogos mėgėjams „Poligono-Tauro“ klubas pristatys šratasvydžio mūšio inscenizaciją.

Vyks XII Tarptautinio sakralinės muzikos festivalio „Džiūgaukim… Aleliuja“ pavasario sezono baigiamieji koncertai.

Per šventinę savaitę Kultūros centre Sūduvos fotoklubas pakvies į parodą „Miesto fokusuotė“, Muzikos mokyklos mokiniai – į baigiamąjį koncertą, klausysimės vyrų vokalinio ansamblio „Sūduvietis“ atliekamų gražiausių dainų. Dramos teatras padovanos premjerą – T. Vailderio „Mūsų miestelis“,  Petro Kriaučiūno bibliotekoje bus atidaryta miesto architektų paroda „Praeitis, dabartis, ateitis“.

Marijampoliečiai tikisi gražaus bendruomenės ir svečių sambūrio bei laukia visų šventėje.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė