Seimas spręs ar panaikinti teisėjos Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę (video) (18)

Alkas.lt nuotr.Šiandien, gegužės 24 d. Seimas gali svarstyti leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėją Neringą Venckienę.

Gegužės 23 d. generalinis prokuroras Darius Valys pateikė kreipimąsi Seimui prašydamas leisti N.Venckienę patraukti baudžiamojon atsakomybėn  ją suimti ir kitaip suvaržyti jos laisvę.

Tiesioginę Seimo posėdžio transliaciją žiūrėkite ČIA.

Kreipimesi teigiama, kad ikiteisminių tyrimų metu esą buvo gauta duomenų apie N.Venckienės galimai nusikalstama veikas. Teisėja N.Venckienė kaltinama, kad:
– 2010 m. lapkričio 11 d.  ji viešai pažemino teisingumą vykdantį Panevėžio miesto apylinkės teismą,
– nevykdė 2011 m.gruodžio 16 d. Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimo, kuriuo buvo įpareigota skubiai perduoti globojamą mergaitę jos motinai L. Stankūnaitei,
– 2012 m. gegužės 17 d. antstolei trukdė vykdyti teismo sprendimą,
– piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždė vaiką,
– 2012 m. gegužės 17 d. panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui.

Pagal Lietuvos Respublikos Konstitucija teisėjas negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas ir negali būti kitaip suvaržyta jo laisvė be Seimo, o tarp Seimo sesijų –  be prezidento sutikimo. D

Gegužės 24 d. ryte Premjeras Andrius Kubilius pareiškė pasisakantis už tai, kad Seime sudaryta komisija, svarstysianti prokurorų prašymą panaikinti  teisėjos N.Venckienės teisinę neliečiamybę.

„Balsuosiu už tai, kad būtų sudaryta komisija kuri turės galimybę išklausyti visus argumentus ir tada pateikti Seimui savo išvadą /…/. Matyt, kad teisėjos veiksmai ir elgesys pastaruoju laikotarpiu tikrai leido prokurorams arba privertė prokurorus imtis tokių veiksmų, ir šioje vietoje prokurorų argumentai bus objektyviai ir rimtai svarstomi““, – Žinių radijo laidoje „Pozicija“ kalbėjo premjeras.

Gegužės 24 d. ryte Kovo 11-ios Akto signataras Algirdas Patackas išplatino kreipimąsi i „būsimus rinkėjus“ kuriame teigia, kad yra „pradėtas negirdėto įžūlumo puolimas prieš Neringą Venckienę, grasinama ne tik nepakeliamomis baudomis, bet ir kalėjimu“. Signataras kviečia  atidžiai stebėti ir įsidėmėti Seimo narių laikyseną ir balsavimą priimant sprendimą dėl teisėjos N.Venckienės neliečiamybės panaikinimo.

„Nei vieno iš tų, kurie balsuos „už”, neturi būti būsimajame Seime“, – rašo Kovo 11-ios Akto signataras.

Papildyta 12 val.:

BNS pranešė, kad generalinis prokuroras Darius Valys yra išvykęs į komandiruotę į Seimą dėl N.Venckienės neliečiamybės panaikinimo vietoje D.Valio kreipsis generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis kuriam pavesta laikinai eiti generalinio prokuroro pareigas.

13:30 val. Dariaus Raulušaičio kalba Seime (lrs.lt vaizdo transliacijos įrašas):

Po D.Raulušaičio kreipimosi į Seimą, Seimas padarė pietų pertrauką. Po pertraukos 15 val. Seimas sudarė laikinąją tyrimo komisiją Seimo nutarimo projektui dėl teisėjos N.Venckienės neliečiamybės panaikinimo parengti.  Savo išvadas šiuo klausimu Seimo komisija pateiks Seimui iki birželio 20 d.

Seimo laikinąją tyrimo komisiją sudaro 12 Seimo narių: Virginija Baltraitienė, Jonas Juozapaitis, Evaldas Jurkevičius, Dalia Kuodytė, Rytas Kupčinskas, Evaldas Lementauskas, Naglis Puteikis, Jonas Ramonas, Rimas Antanas Ručys, Julius Sabatauskas, Arūnė Stirblytė, Stasys Šedbaras.

Pasisakymai ir balsavimas dėl komisijos sudarymo (lrs.lt vaizdo transliacijos įrašas):

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė