Nuo liepos Kaunas atsisako popierinių vienkartinių transporto bilietų (0)

„Autrolis“ nuotr.

„Autrolis“ nuotr.

Šią vasarą Kauno viešasis transportas pasitiks naujovėmis. Nuo liepos pradžios bus atsisakyta popierinių vienkartinių bilietų. Be to, keleiviams bus suteikta galimybė persėsti į kitą autobusą ar troleibusą ir kelionę tęsti nemokamai. Tokiu atveju keleiviams, planuojantiems maršrutus su persėdimu, kelionės atpigs dvigubai.

Kauno miesto taryba šį ketvirtadienį pritarė sprendimui nuo šių metų liepos 1 d. sustabdyti popierinių vienkartinių bilietų platinimą. Retai besinaudojantiems viešuoju transportu bei mieste besisvečiuojantiems turistams, neįsigijusiems elektroninio bilieto, vis dar bus palikta galimybė popierinį vienkartinį bilietą už 2 Lt įsigyti autobusuose ir troleibusuose.

Keleiviai, turintys iki liepos pradžios įsigytus vienkartinius popierinius bilietus, jais galės naudotis iki šių metų rugsėjo 1 d.

Vienkartiniai elektroniniai bilietai

Vienkartinius popierinius bilietus pakeis vienkartiniai elektroniniai bilietai, kurie kainuos 1,80 Lt. Su šiuo bilietu keleiviui bus suteikta galimybė tęsti kelionę kitu autobusu ar troleibusu nemokamai, antrą kelionę pradėjus ne vėliau kaip per 30 min po vienkartinio elektroninio bilieto aktyvavimo pirmojoje transporto priemonėje.

„Nors iš pradžių buvo siūlytas 25 min persėdimo laikas, nutarėme, kad tikslingiau būtų nustatyti 30 min ribą. Galimybė viešuoju transportu keliauti su persėdimu suteikiama daugelyje vakarų Europos didmiesčių. Džiaugiuosi, kad Kaunas pirmasis iš Lietuvos miestų įgyvendina šią naujovę“, – teigė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

„Keleiviai su vienkartiniu elektroniniu bilietu galės persėsti į kito maršruto transporto priemonę ir kelionę tęs nemokamai. Iki šiol norintys keliauti su persėdimo turėdavo įsigyti du vienkartinius popierinius bilietus po 1,8 Lt ir jų kelionė kainuodavo 3,6 Lt. Todėl su persėdimu važiuojantiems keleiviams kelionės nuo liepos pradžios atpigs dvigubai“, – sakė Tarybos narys Vytas Bancevičius.

Šį bilietą reikės papildyti jau įprastais transporto kreditais, taip, kaip šiuo metu įsigyjant elektroninius bilietus.

Patogesni mėnesiniai bilietai

Taryba taip pat pritarė sprendimui įvesti dar vieną naują bilieto rūšį – terminuotą elektroninį bilietą važiuoti autobusais ir troleibusais 30 dienų bei terminuotą elektroninį bilietą važiuoti autobusais ir troleibusais 30 dienų darbo dienomis. Naujasis bilietas galios 30 dienų nuo aktyvavimo dienos.

„Visos iki šiol buvusios elektroninių bilietų rūšys išlieka ir jų kainos nesikeičia. Nuo liepos pradžios šalia jų atsiranda nauja mėnesinių bilietų rūšis, kuri suteiks naujas galimybes ir leis gyventojams įsigyti jų poreikius labiausiai atitinkantį bilietą“, – sakė meras A. Kupčinskas.

Sumažės klastojimo galimybės

Viešojo transporto keleivių kontrolės atlikto tyrimo metu paaiškėjo, jog popieriniai vienkartiniai bilietai neretai žymimi po keletą kartų. Dėl to per mėnesį prarandama iki 50 tūkst. litų pajamų. Atsisakius popierinių vienkartinių bilietų per metus bendros bilietų gamybos sąnaudos turėtų sumažėti apie 180 tūkst. Lt.

Be to, pasak P.Kero, elektroniniai bilietai yra saugesni, o pametimo ar vagystės atveju žmogus nepraranda įsigyto elektroninio bilieto ir jame esančių kreditų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė