Tauragiškiai kviečia į miesto šventę (programa, video) (0)

Tauragės šventė 2010 m. Lino Barzdos nuotr.

Tauragės šventė 2010 m. Lino Barzdos nuotr.

Lietuvos pietvakariuose, ant Jūros upės kranto, prie Karaliaučiaus–Rygos kelio, jau kelis šimtmečius gyvuoja miestas, protėvių gražiai pavadintas Taurage. Tauragės vardas sudėtas iš dviejų žodžių – tauras ir ragas. Jis primena, kad šiose žemėse būta miško galiūnų taurų, o iš jų ragų meistrai gamino ragus (trimitus), ginklus, taures midui gerti ir kitus reikmenis. Čia plytėjo didžiulės girios, dėl to buvo puikios sąlygos medžioti, ugdyti verslus.

Vandens keliais – Šešuvimi, Jūra, Nemunu – buvo susisiekiama su tolimais kraštais, vežami kailiai, medus, vaškas, derva ir kitos tradicinės lietuvių prekės, parsivežama buičiai ir karybai reikalingų dalykų.

Istorijos vingiuose Tauragė atsidūrė dviejų skirtingų etninių, religinių, politinių pasaulių terpėje. Kartkartėmis šis kraštas turėjo būti siena, skiriančia šiuos pasaulius, o kartais – juos jungiančiu tiltu.

Tauragės miestas šį savaitgalį taps tikra kultūros, meno, muzikos, sporto, tautodailės ir amatų meka. Nuo penktadienio iki sekmadienio, jaunas ir senas ras savo širdžiai mielą reginį ar užsiėmimą.

Šventės programa

httpv://youtu.be/XfKe798KMwE

2012 m. Tauragės miesto šventės pristatymas

httpv://youtu.be/vik0kVEUyzw

Filmo „Tauragės širdis“ pristatymas

httpv://youtu.be/xj0eb7n3XAI

2011 m. Tauragės miesto šventės akimirkos

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė