L.Balsys: du trečdaliai gyventojų nepritaria VAE statyboms (1)

Efoto.lt nuotr.

Efoto.lt nuotr.

Šiandien LR Seime įvykusioje spaudos konferencijoje Žaliosios politikos instituto prezidentas Linas Balsys ir „Vilmorus“ visuomenes nuomones tyrimu bendroves direktorius Vladas Gaidys pristatė naujausios apklausos dėl Visagino atominės elektrinės projekto rezultatus.

Remdamasis tyrimais Linas Balsys teigė, kad net du trečdaliai Lietuvos gyventojų nepritaria naujosios atominės projektui Lietuvoje.

Per apklausą taip pat buvo klausiama, ar gyventojai pritartų ar nepritartų, kad Vyriausybė vietoj investicijų į atominę elektrinę investuotų į biokuru kūrenamą elektrinę jų rajone, kuri gamintų elektrą ir šilumą.

„Apie 71 proc. žmonių norėtų, kad būtų pastatyta jų rajone biokuru kūrenama elektrinė, o ne investuojama į atominę elektrinę“, – sakė Žaliosios politikos instituto prezidentas L. Balsys.

Reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa, kurioje buvo bandoma išsiaiškinti jų požiūrį į atominę energetiką, buvo atlikta šių metų gegužės 3–15 dienomis. Apklausta virš 1000 respondentų.

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas sako, jog jam yra svarbi tautos nuomonė, tačiau Seimas sprendžia ir priima nutarimus.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė