Egipte prasidėjo istoriniai prezidento rinkimai (0)

Evaldo Kundroto nuotr.

Evaldo Kundroto nuotr.

Šiandien, gegužės 23 dieną, Egipte prasidėjo prezidento rinkimai po to kai 2012 metų vasario mėnesį buvo nuverstas ilgalaikis šalies valdovas Hosnis Mubarakas, o šalies vairas perduotas Aukščiausiajai ginkluotųjų pajėgų tarybai, vadovaujamai Huseino Tantavi.

8 valandą ryto vietos laiku visoje šalyje duris atvėrė 13 tūkstančių rinkimų apylinkių, kuriose atiduoti savo balsą gali 50 milijonų rinkėjų. Tikimasi didelio rinkėjų aktyvumo, nes jau nuo pat ryto nusidriekė ilgos žmonių eilės.

Į prezidento postą užregistruota 13 kandidatų. Žinomiausi iš jų – buvęs Arabų Valstybių Lygos vadovas Amras Moussa ir ekspremjeras H. Mubarako kabinete Ahmedas Šafikas. Be to, savo kandidatūras iškėlė islamistai Mohamedas Mursis ir Abdelis Moneimas Abolas Fotouhas.

Šiandien prasidėjęs balsavimas truks dvi dienas. Pagal išankstinius apklausų duomenis, aiškaus lyderio nėra, todėl jei niekas nesurinks daugiau kaip 50 proc. bus skelbiamas antrasis rinkimų ratas birželio 16–17 dienomis.

Ankstesnis Egipto prezidentas H. Mubarakas valdė šalį net 30 metų. Po nuvertimo praeitais metais, kuomet daugiatūkstantinė  šalies gyventojų minia išėjo į gatves, jam pareikšti kaltinamai korupcija, įgaliojimų viršijimu, taip pat demonstrantų žudymo organizavimu.

Nuo įvykių Egipte prasidėjo taip vadinamasis „Arabų pavasaris“. Tunise, Egipte ir Libijoje buvo nuversti senieji diktatoriai. Sirijoje tęsiasi kruvini susirėmimai tarp opozicijos ir ilgalaikio prezidento Bašaro al-Asado kariuomenės.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė