Vilniuje šurmuliuos pirmoji Lietuvoje Šeimos amatų mugė (0)

efoto.lt | J.Klietkutės nuotr.

efoto.lt | J.Klietkutės nuotr.

Gegužės 23 d., trečiadienį, nuo 16 iki 19 val. Vilniaus Rotušės aikštėje šurmuliuos pirmoji Lietuvoje Šeimos amatų mugė. Tai renginys, skirtas atkreipti visuomenės dėmesį į vaiko priežiūros atostogose esančius tėvelius. Mugėje įvairius savo rankų darbo gaminius, paslaugas ir idėjas pristatys tėčiai ir mamos, kurie šių atostogų metu atrado naujas veiklas, išmoko amatų ar ėmėsi įgyvendinti savo svajones. Mugę visai šeimai smagiu renginiu pavers Vilniaus miesto ugdymo įstaigų vaikų koncertas, „Eko daiktų“ poilsio ir žaidimų kampas, kitos akcijos.

Mugėje savo rankų darbus pristatyti ketina beveik 50 tėvų, kurie šiuo metu yra vaiko priežiūros atostogose. Kiti kriterijai, taikyti atrenkant mugės dalyvius: šeimos nuostata laikytis pozityviosios tėvystės principų ir skatinti saugų vaiko prieraišumą, kad pasirinktas amatas ar idėja nebūtų jų profesijos dalis. Mediniai žaislai, nėriniai, veltiniai, medžiaginės sauskelnės ir moteriški įklotai, fotografijos ir drabužiai – tokie ir panašūs daiktai bus išdėlioti ant mugės stalų.

„Nereta šeima, auginanti mažylius, susiduria su stereotipu, kad laikotarpis, kurį jauni tėvai su vaikučiu praleidžia namuose, yra profesinių gebėjimų praradimo laikas. Kad tie metai, dveji, treji, o kartais ir gerokai daugiau, jei šeimoje vienas po kito auga keli mažyliai, stipriai kenkia jų karjerai, gali įtikėti ir patys tėvai. Žinoma, tam tikros kvalifikacijos prarandamos, tačiau, rengdami šią mugę, mes norime garsiai ištarti: augindami vaikučius, tėvai įgyja ypatingų ir niekuo nepakeičiamų įgūdžių“, – teigia vienos iš mugės rengėjų, VšĮ Prieraišiosios tėvystės centras vadovė Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė.

Šeimos amatų mugė Vilniaus Rotušės aikštėje vyks gegužės 23 d., trečiadienį, nuo 16 iki 19 val. Ją rengia Vilniaus miesto savivaldybė. Partneriai: VšĮ Prieraišiosios tėvystės centras.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė