Seimas paskelbė artėjančius metus 1863-iųjų metų sukilimo metais (2)

Seimas, 46 Seimo nariams balsavus už ir 2 susilaikius, ypatingos skubos tvarka priėmė nutarimo „Dėl 2013 metų paskelbimo 1863-iųjų metų sukilimo metais“.

Šiuo projektu Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2013 m. sukanka 150 metų nuo 1863-iųjų metų sukilimo ir pažymėdamas istorinę ir kultūrinę šio sukilimo reikšmę lietuvių, baltarusių ir lenkų tautoms nutarė paskelbti 2013 metus 1863-iųjų metų sukilimo metais.

Pasak projekto autorių, Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės ir Užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio, 1863-iųjų metų sukilimas – svarbi Lietuvos europinės istorijos dalis, istorinė ir kultūrinė jungtis su mūsų kaimynėmis Lenkija ir Baltarusija. Šio įvykio reikšmė sovietinės okupacijos metais buvo sumenkinama ir iškraipoma, tad artėjantis jubiliejus suteikia galimybę objektyviai pažvelgti į istoriją, iš naujo įvertinti sukilimo reikšmę to meto politiniame kontekste. 1863-iųjų metų sukilimo paminėjimas būtų reikšmingas Lietuvos žmonėms, jaunimui, tautinių bendrijų atstovams.

Nutarimo projektu Vyriausybei pasiūlyta iki 2012 m. rugsėjo 1 d. sukurti ir patvirtinti 1863-iųjų metų sukilimo metų minėjimo renginių programą ir numatyti jai finansavimą.

Kategorijos: Baltų žemėse, Istorija, Kultūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

2 komentarai

  1. Ringaudas:

    reikia skelbti ne sukilimo, o išsivadavimo ar laisvės kovos metais. sukilimai kyla prieš teisėtą valdžią, o ne prieš okupantus.

  2. Ad:

    Reikia suprasti, kad dabartinis šioks toks pakilimas prieš valdžią (ne sukilimas) bus numalšintas. Kaip tai buvo prieš daugiau nei 150 metų. Ir dabartiniai valdžiažmogiai toliau siurbs tautos kraują.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė