Pereiti prie skaitmeninės televizijos padės ir informaciniai renginiai regionuose (0)

efoto.lt | E.Butikio nuotr.

efoto.lt | E.Butikio nuotr.

Iki analoginės antžeminės televizijos išjungimo likus kiek daugiau kaip penkiems mėnesiams rengiamas informacinis turas gyventojams. Specialūs skaitmeninės televizijos pristatymo ir konsultavimo renginiai vyks Marijampolėje, Alytuje, Utenoje, Telšiuose, Rokiškyje ir Mažeikiuose.

Nuo šio trečiadienio Susisiekimo ministerija pradėjo organizuoti išvažiuojamąsias konferencijas, kuriose specialistai gyventojams ir vietinei žiniasklaidai atsakinės į svarbiausius klausimus apie analoginės antžeminės televizijos išjungimą ir perėjimą prie skaitmeninės televizijos bei demonstruos, kaip pritaikoma tam reikalinga įranga.

„Analoginės antžeminės televizijos išjungimo ir skaitmeninės televizijos pasirinkimo klausimas opiausias gyvenantiesiems periferiniuose Lietuvos rajonuose. Šiam technologiniam pokyčiui kai kuriems gyventojams gali prireikti papildomo pasiruošimo – įdiegti TV priedėlį, sureguliuoti anteną ar panašiai, o šiuo atveju itin svarbus ir tiesioginis bendravimas – gyvos demonstracijos, proceso išaiškinimas“, – aiškino susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas.

Išvažiuojamosios konferencijos gegužės 23–31 dienomis vyks Marijampolėje, Alytuje, Utenoje, Telšiuose, Rokiškyje ir Mažeikiuose.

Neturintieji galimybės atvykti į išvažiuojamuosius seminarus visuomet gali skambinti visą parą veikiančiu neᆲmokamu numeriu 8 800 00150, kuriuo atsiliepę kompetentingi konsultantai suteiks visą reikiamą informaciją apie analoginės antžeminės televizijos išjungimą, priedėlius, dekodavimo korteles, televizoriaus programaᆲvimą žiūrėjimui, konsultuos kitais su skaitmenine televizija susijusiais klausimais.

Norintieji sužinoti, kokios rūšies skaitmeninė televizija pasiekiama jų gyvenamoje teritorijoje, taip pat gali pasinaudoti paieškos funkcija oficialiame perėjimo prie skaitmeninės televizijos kampanijos tinklalapyje. Jame esančiame paieškos laukelyje pagal pateiktus nurodymus įvedus savo gyvenamosios vietos duomenis, paieškos sistema pateiks išsamią informaciją, kokios rūšies skaitmeninę televiziją galite matyti ir kokie tiekėjai konkrečioje teritorijoje siūlo skaitmeninės televizijos paslaugas.

Susisiekimo ministerijos užsakymu 2011 m. atliko tyrimo duomenimis, 94 proc. šalies gyventojų žino, kad analoginės antžeminės televizijos transliavimas bus nutrauktas ir bus pereita prie skaitmeninės televizijos. Daugiau kaip pusė apklaustųjų teigiamai vertina perėjimą prie skaitmeninės televizijos o trys ketvirtadaliai teigia jau šiuo metu žiūrintys skaitmeninės televizijos programas.

Kategorijos: Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė