D.Grybauskaitė susitiko su B.Obama (0)

Prezidentūros nuotr.

Prezidentūros nuotr.

NATO vadovų susitikime Čikagoje dalyvaujanti Dalia Grybauskaitė, kartu su Latvijos prezidentu Andriu Bėrziniu ir Estijos premjeru Andrusu Ansipu, susitiko su JAV prezidentu Baraku Obama.

Baltijos valstybių vadovai su JAV vadovu aptarė Baltijos šalių gynybos planų įgyvendinimą, oro policijos misijos pratęsimą bei regioninio saugumo klausimus.

„Bendradarbiavimas su JAV intensyvėja ne tik saugumo, bet ir ekonomikos bei energetikos srityse. Amerika yra ne tik pagrindinė Lietuvos partnerė, palaikiusi NATO oro policijos misijos pratęsimą Baltijos šalyse neribotam laikui, bet ir labai prisideda prie mūsų valstybei strategiškai svarbių energetinių projektų – suskystintųjų dujų terminalo ir Visagino atominės elektrinės statybos“, – pabrėžia šalies vadovė.

Šalies vadovė padėkojo JAV Prezidentui Barackui Obamai už NATO viršūnių susitikime priimtus Baltijos valstybėms svarbius sprendimus dėl priešraketinės gynybos sistemos, oro policijos misijos, gynybos planų įgyvendinimo. Pasak Prezidentės, be asmeninio Prezidento B. Obamos indėlio šie Baltijos valstybių saugumui labai svarbūs rezultatai nebūtų įmanomi. Tvirtą paramą oro policijos misijai Baltijos valstybėse JAV Prezidentas Barackas Obama išreiškė ir vakar kalbėdamas Šiaurės Atlanto taryboje.

Prezidentės teigimu, Lietuvos žmonių saugumui taip pat labai svarbi JAV parama Lietuvos siekiui aukščiausius branduolinės saugos reikalavimus taikyti visoms, tarp jų ir Kaliningrade bei Astrave statomoms atominėms elektrinėms.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė