Žuvintą aplankė vieni mažiausių tilvikų (video) (0)

efoto.lt | J.Bilinsko nuotr.

efoto.lt | J.Bilinsko nuotr.

Žuvinto biosferos rezervate esantis Amalvo polderis pavasariais jau tapo įprasta migruojančių paukščių, ypač tilvikinių poilsio vieta. Kasmet čia stebimos ir ypač retos ar retai į mūsų kraštą užklystančios paukščių rūšys. Šios savaitės pradžioje, čia stebėti penkių migruojančių Teminko bėgikų būrelis. Dar ketvertas šių paukščių ilsėjosi Kiaulyčios pelkės pakraštyje ant užmirkusios dirbamo lauko dalies.

Savo tėvynėje – Skandinavijos, Rytų Sibiro tundroje šie bėgikai paprasti paukščiai. Žuvinte tai retas, ne kasmet stebimas svečias. Paskutinį kartą, ši retai užklystanti tilvikų rūšis, čia lankėsi tik prieš keletą metų. Teminko bėgikai migruoja dažniausiai naktimis, nedideliais pulkeliais, tačiau pasklisdami plačiu frontu per visą Europą. Į Lietuvą jie užklysta liepos – spalio mėn. migruodami į žiemavietes Viduržemio jūros regione bei Šiaurės Afrikoje iki pat Pietryčių Azijos ir parskrisdami gegužės – birželio mėn.

Teminko bėgikai – vieni mažiausių tilvikų, vos žvirblio dydžio ir sveria tik 23–29 g. Rūšis buvo pavadinta vieno olandų gamtininko C. J. Temminck garbei. Gana įdomus ir kiek neįprastas šių paukščių veisimasis. Dėl trumpo šiltojo sezono šiaurėje paukščiams labai svarbu kaip galima greičiau ir produktyviau pratęsti giminę. Todėl kiekvienas iš tėvų peri atskiruose lizduose po ketvirtą kiaušinių. Vos išauginusi jauniklius pora skiriasi ir poruojasi su kitais partneriais. Taip per veisimosi laikotarpį Teminko bėgikai išaugina dvi ar net tris jauniklių vadas.

httpv://youtu.be/CG6ZwyHAJTc

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė