Protesto akcijos tęsiasi (nuotraukos, video) (7)

Mitingas prie Prezidentūros | V.Dobrovolskio nuotr.

Mitingas prie Prezidentūros | V.Dobrovolskio nuotr.

Gegužės 19 d. 12 val. prie Prezidentūros  į protesto mitingą,  susirinko didžiulis būrys žmonių, kurie reikalauja, kad teisėsauga tarnautų visiems Lietuvos piliečiams, o ne atvirai gintų prieš valstybę ir jos piliečius veikiančių grupuočių interesus.

Kartu su atvažiavusiais ir iš kitų Lietuvos miestų mitinge dalyvavo Seimo narys Naglis Puteikis, Lidvika Pociūnienė, kun. Robertas Grigas, visuomenininkas Darius Kuolys, ir kiti neabejingi gegužės 17 d. Garliavos įvykiams piliečiai. Akcijoje dalyvaujantieji atėjo pareikšti savo valią, ir pasak kun. R.Grigo, dar kartą apginti laisvę. „Mes esame Lietuva“, – sakė jis. Susirinkusieji visiškai pritarė ir palaikė buvusį aktyvų kovotoją su sovietmečio priespauda. Visi kartu sugiedojo Tautišką giesmę.

Mitinge kalbėjo ir kiti aktyviausi jo dalyviai. „Buvo prisimintos ir kitos rezonansinės bylos, kurios dar iki šiol kelia visuomenei daug klausimų. Tai ir V.Pociūno, ir G.Beresnevičiaus, ir kitos, kuriose visuomenę jau sunku įtikinti, kad aukščiausiems valstybės ir teisėtvarkos pareigūnams iš tikrųjų rūpi tiesa, nes ji per dažnai sutartinai nuslepiama, “ – Alkas.lt žurnalistams pasakojo D.Kuolys.

„Pirmiausia turime nuoširdžiai dėkoti tiems žmonėms, kurie negailėdami savęs ištisomis paromis budėjo Klonio g. Jie yra dalyviai ir liudininkai valstybės struktūrų smurto, kuris vyko ir kovo 23 d., ir gegužės 17 d. Tie kaimynai ir visi kiti budėję prie mergaitės namų ne už atlygį, be jokio savanaudiško intereso, niekinami politikų, teisėsaugininkų, koneveikiami žiniasklaidos – yra iš tiesų ryškiausias lietuviško pilietiškumo pavyzdys,“ – sakė kun. Robertas Grigas Alkas.lt žurnalistams.

Mitingo metu buvo renkami parašai, kad būtų leidžiama vaikams patiems nutarti, su kuo jie nori gyventi.

Akcijoje buvo kritikuojamas Prezidentės pasisakymas apie tai, kad būtina ištirti, ar nebuvo naudojamas smurtas paimant mergaitę. Mitinge kalbėjusieji teigė – visa Lietuva matė, kad smurtas buvo naudojamas. Žmonės Prezidentei šaukė „Gėda“.

Pasak N.Puteikio, „Teisingumo eisenoje“ dalyvavo gausus susirinkusiųjų būrys – apie 2000, gal kažkiek daugiau žmonių – nuo Daukanto aikštės pasuko Gedimino prospektu ir pasiekė Seimą. Prie parlamento rūmų budėjo sustiprintos policijos pareigūnų pajėgos. Miniai priartėjus prie parlamento, Nepriklausomybės aikštė prie Seimo buvo aptverta „STOP“ linija, policijos pareigūnai neleido mitinguotojams artintis prie Seimo rūmų“.

Skelbiama, kad pilietinio nepaklusnumo akcijos vyks ir toliau.

Prof. Povilo Gylio įvadinis žodis ir ugninga kunigo Roberto Grigo kalbą:

httpv://youtu.be/JFD0v7Ldxmo

Liudvikos Pociūnienės kalba prieš eiseną:

httpv://youtu.be/1_VbuLrMj4I

httpv://www.youtube.com/watch?v=ZlVT7ahK7co

httpv://youtu.be/Li_2g38VohM

[Papildyta 05.20, 11:28 val.]:

Tą pačią dieną 15 val. protesto akcijos prieš valdančiųjų prievartą Garliavoje įvyko ir Kaune. Gausi protestuotojų eisena žygiavo nuo Soboro iki Rotušės aikštės, kurioje įvyko mitingas:

httpv://youtu.be/E8A5LrkjMC0

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Edita:

  Kaip dziaugiuosi, kad zmones atsibudo!!!!

 2. abc:

  Astrologija;Lietuva yra po vezio zenklu ..o tai yra tevyne,Vaikai ,seima…todel per vaikus vyksta apsivalymas..tikiu tuo..tikiu,kad isgelbesim visu pastangom mergaite,,,bet jau per vaikus valosi Lietuva.

 3. Raudonieji konserv:

  Kuolys per L rytą sakė

  apie dvigubą žaidimą, tai yra patarėjai nurodo Valiui ir Kryževičiui kelti bylas Venckienei, o pati užstoja Venckienę

 4. Vaidilosvainis:

  Šeštadienį Šiauliuose buvau pilietinėje akcijoje prieš chuntą. Tik nedaug Šiauliečių susirinko. Mat tą dien “Akropolyje” buvo “Jamam”. Šiauliečiams “Jamam”- daug svarbiau už kažkokius ten kažkieno “poėmius”…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė