JAV lietuviai Lietuvos Prezidentę pasitiko protesto mitingu (video) (19)

NATO vadovų susitikime Čikagoje dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su JAV lietuvių organizacijų atstovais ir aptarė ekonominę ir politinę padėtį šalyje, strateginius Lietuvos tikslus stiprinant karinį ir energetinį saugumą, lietuviškosios tapatybės išsaugojimo ir užsienio lietuvių įsitraukimo į valstybės gyvenimą klausimus.

„Lietuva atsigauna – auga ekonomika, juda energetikos projektai, turime realias NATO saugumo garantijas – Baltijos šalių gynybos planus, oro policijos misiją. Būtina toliau skatinti pažangą ir stiprinti konkurencingumą, todėl Lietuvai yra reikalingas kiekvienas lietuvis galintis prisidėti savo žiniomis, idėjomis ir patirtimi“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šalies vadovė pakvietė užsienyje gyvenančius lietuvių mokslininkus dalintis žiniomis ir savo pasiekimus įdiegti Lietuvoje.

Prezidentės teigimu, globalėjančiame pasaulyje vis didesniu iššūkiu tampa lietuviškosios tapatybės išsaugojimas, o Jungtinėse Valstijose įsikūrusi lietuvių bendruomenė yra vienas geriausių pavyzdžių, kaip nuoširdžiai puoselėti lietuvybę, išsaugoti stiprų ryšį su tėvyne ir savo darbais padėti Lietuvai.

„Savo širdyse Jūs visi turite savo antrąją Tėvynę, pačią svarbiausią Tėvynę – Lietuvą. Ačiū, kad išsaugojot lietuvybę savyje, kad kalbate, dainuojate, šokate lietuviškai, kad savo vaikus auklėjate lietuviais“, – kalbėjo Prezidentė.

Šalies vadovė paragino JAV lietuvių bendruomenę aktyviai dalyvauti ir rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose, aptarė išeivijai aktualius klausimus.

httpv://youtu.be/-4vsV2C5E7c

Tačiau Lietuvos valstybės vadovę Lemonte pasitiko ne tik politkorektiškai besišypsantys ir gėlių puokštėmis nešini nuolatiniai gerbėjai, tačiau ir protesto mitingo dalyviai su transparantais. Amerikos lietuviai susirūpinę Garliavos mergaitės likimu ir pasipiktinę Lietuvos aukščiausios valdžios  neveiklumu ir abuojumu aktyviai ir audringai pareiškė savo nepritarimą Prezidentei.

„Prezidentė į Pasaulio lietuvių centrą pateko per pagalbines patalpas, o išėjo vos ne per šiukšlių konteinerį, kad apgauti susirinkusius, bet po to visi bėgo ir dalis pasivijo ant kelio“ – apie įvykį rašo Ekspertai.eu.

httpv://youtu.be/25W1DuAsrJw

httpv://youtu.be/H6gBm-GhZWA

httpv://youtu.be/D19hp-Q0GMM

httpv://youtu.be/EaNqOLX-wqY

Parngta pagal lrp.lt ir ekspertai.eu informaciją

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Užsienio lietuviai, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė